Oon nyt puoli vuotta ravannut tätä palstaa eestaas. Mitään mahtavuuksia ei ole tapahtunut, yhtään vastausta en ole saanut, jota uskaltaisin soveltaa omaan tilanteeseeni, ja viimeiseä- en todellakaan ole törmännyt HÄNEEN...eli antakaa hyvät ihmiset olla...(=eli nähdään taas huomenna;)
LUE
minä
2718
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
En ole minäkään häneen törmännyt täällä tai muullakaan palstalla, vaikka välillä hänelle viestejä kirjoittelin ja yritin hänet tavoittaa. Eihän sitä voi toista muuten löytää kuin kävellä suoraan hänen eteensä tai soittaa hänelle tai jättää viesti hänelle suoraan henkilökohtaisesti.
Puolivuotta olen itsekin täällä ravannut( toivoen, jos joskus löytäisin hänet..). Toivottavasti sinua joskus onnistaa.
Palstan tarkoitus on varmasti meille jokaiselle hieman erilainen, onhan sen nimikin vain yleisesti "Ihastuminen". Kuitenkaan en voi olla ihmettelemättä miksi kuvitellaan, että täältä löydettäisiin "se oikea" kun ei olla valmiita laittamaan omaa nimeä, kaupunkia tai muita tuntomerkkejä, joilla olisi mahdollista tehdä tunnistus? Sanonta "Jos haluu saada on pakko antaa!" sopii tännekin todella hyvin. Itse kuljeksin täällä etsimässä kohtalotovereita tai hakemassa neuvoja niiltä joilla on elämänkokemusta. Mutta minun tapani on yksi monista käyttää tätä palstaa.