Onko kellään tietoa onko netissä tai muualla saatavilla vanhoista autoista (noin 60-70 luvulta) hinnastoa, jossa olis niiden silloisia ovh hintoja?
Vanhojen autojen hinnasto
4
3912
Vastaukset
- Burb
Mene kirjastoon kattelee vanhoja autoklubin tai autoliiton Moottori-lehtiä. Niissä on jokaisen vuoden eka n:ossa listattu kaikki Suomessa myytävät autot hintoineen.
- kapelli
Etsippäs käteesi saksalainen Klassik Autos lehti.
Niisä on saksan hintoja ja onhan ne sellasia suuntaa-antavia tänne härmäänkin.
Itse yllätyin että saksassakin jotkut 70 lukuset ns. käyttöautot on melko hinnoissaan... - .................
- p-päätös
EN, Tiedä muutakuin että, osa näistä vanhojen autojen pyynti hinnoista on, sanonko mistä,
esim. samankuntoisesta 1970 vuoden autosta voidaan pyytää 2000 - 7000 euroa. Joten
katsokaa ostajat että ette maksa liikaa, Esim. peruskunnossa olevasta ford 20m 2.0l v6 4 ov.
maksaa voisi korkeintaan 3000e, eli siis että auto on katsastettu ja täysin kunnossa, pellit ym.
Tämä ei siis tarkoita museokatsastettua huippu kunnossa olevaa autoa. Ja taunus 1972 4.ov.
2.0l v6 koneella olevasta vastaassa kunnossa voisi maksaa n. 2800e. Kun osa myyjistä
pyytää näistä edellä olevista 4 - 5 tonnia, ja silti saattavat olla romuja, sama pätee muihin
auto merkkeihin, jenkki autot on poikkeus, mutta niistäkin ovat pyynnit osassa taivaissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022774Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246870Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20869Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka299854Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies95846Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93729