audi 80 avant

audimies 80

Kokemuksia tuosta farmari audista vm 91-95? Perheen lisäystä tulossa ja tarvisi farmaria,onko se kahden litran koneella liian tehoton? Nykyinen auto audi 80 2.0E vm-90. Sitä liikuttaa ihan hyvin,farmarille isompi kone? Köyhän ei varaa ostaa uudenpaa ja merkkiä en vaihda,sen verran hyvin vanha audi pelannut vaikka kohta 400 tkm mittarissa. Vastauksista kiitän jo etukäteen.

4

1132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jamppa1

      minä tiedä onko se liian tehoton. Osta RS2 jos tuntuu ettei 115 hp riitä. Mulle piisaa toi 1.8s ihan hyvin. 180 kmh riittää arkiajossa ja aina voi ottaa lenkin tolla V8:lla jos kaipaa adrenaliinia.

      Mikäs muuten toi sun auto on, eikös kaksilitrainen tullut vasta siihen seuraavaan B4 -malliin?

      • ,,,,

        auto on audi 80 vuosimalli 90 ja kahden litran ruisku koneella! Ei se mikään harvinainen ole,tai olet väärin käsittänyt?


      • Jamppa1
        ,,,, kirjoitti:

        auto on audi 80 vuosimalli 90 ja kahden litran ruisku koneella! Ei se mikään harvinainen ole,tai olet väärin käsittänyt?

        kun muistelin vähän väärin. Olihan sitä kaksilitraista nelosta jo B3:ssakin loppuvaiheessa.


      • audimies08
        Jamppa1 kirjoitti:

        kun muistelin vähän väärin. Olihan sitä kaksilitraista nelosta jo B3:ssakin loppuvaiheessa.

        TERE!

        minulla on 80 2,0E avant -93 ja 215tkm. ajettu. Audissa kyllä minulle potkua riittää, mut taitaa johtua siitä, että ajoin aikaisemmin 1,6 80:llä. Sitä ennen 1,8:lla. ja näiden jälkeen tämä 2.0 tuntuu kyllä ihan pirtsakalta. Jos auto ei ole kunnossa voi se tuntua tehottomalta. kasikymppinen on kyllä niin hyvä auto, että kun tuli kolmannen kerran autonvaihto niin en voinut muuta ajatellakaan! katselin kyllä a4:sia mutta niissähän se etupään jatkuva nivelongelma, ei sovi hermoilleni..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      83
      6019
    2. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      47
      4055
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      131
      4011
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      69
      3793
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2968
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2567
    7. 33
      2379
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      28
      2252
    9. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2141
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      450
      1849
    Aihe