Kokemuksia Tampereella Huoltorex Oy:stä

Pete & Coupe

Oli viikonloppuna ilmaantunut pyyhkijän sulan alle Huoltorex OY:n (Lielahdessa) mainoslappunen. Ainakin mainostaa olevansa valtuutettu Renault ja Volvo huolto.
Onko kokemuksia hintatasosta ja työnlaadusta?

4

6207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tmex

      Käytin siellä meganea. Homma on saman tasoista kuin Käyttöautolla, ruuhkaa vähemmän tai ei juuri ollenkaan, siksi mainostavat.Jaa että miksi ei ruuhkaa? Hintataso sama kuin Käyttöautolla, ovatpa lisäksi kaikista Käyttöauton tarjouksista pihalla, viimeksi veloittivat meganen alkuperäsistä pyöränkapseleista kovempaa hintaa kuin mitä merkkiliikkeen erikois kampanjointi lupaa. Eli ole tarkkana huoltohinnoittelussakin jos käytöautolla onkin jokin erikoiskampanja. Mutta asiallinen huolto, minä silti huollatan autotaidolla kun autoni on jo yli 160 tkm ajettu ja huolto toimii siellä hyvin.

    • Sami

      Huoltorexiä kehtaa suositella, asiallinen paikka, vaikkakin ihan "merkkiliikkeen" hinnat. Taitanee olla ainut paikka pirkanmaalla ,jolla on vielä kokemusta vanhemmista Renaulteista siis R 5/R9/11,R19,R21,R25, ja Espace. Moni on sanonut että on käynyt monissa korjaamoissa ja vikaa ei ole osattu paikallistaa, ja lielahteen kun on ajanut niin vika on korjaantunut.

      • Rellukuski

        Huoltorexissa asiat hoituvat ja auto korjaantuu, välillä vähän liikaakin. Hinta ei ole halpa. Mutta en vie liikkeeseen enää autoani korjattavaksi, sillä tekevät hommia joista ei ole sovittu. Muun muassa pissapojan nestettä oli "lisätty" huollossa vaikka laitoin lähtiessä piripintaan. Myös katsastivat auton, vaikka sanoin nimenomaisesti, että katsastan itse autoni myöhemmin.

        Eli jos viette sinne, olkaa tarkkana, ettei ole tehty turhia lisätöitä tai laskutettu jostain sellaisesta mitä ei ole tehty. Omistaja kyllä ystävällisesti hymyilee kertoessaan mitä kaikkea sillä kertaa taas tehtiin... Hymy saa ihan uuden merkityksen, kun huomaa, että taas on kusetettu.

        Jos rahalla ei ole merkitystä, korjaamo on oivallinen...


      • Yäkensyä

        Asiallinen ja osaava firma. Toki ei halpa, mutta jos laitteet ja tekijöiden koulutus on merkkikorjaamon tasolla, ei se se taida olla edes mahdollista. En ymmärrä urpitusta siitä, että jokin osa oli kalliimpi kuin kilpailijan tarjoushinta. Eihän Sitaristakaan saa Prisman tarjouksia (ei niitä saa edes S-marketista).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1577
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1532
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1108
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      911
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      884
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe