Moi.
Onko Turussa elokuvateatteria ja jos on niin missä? Olisi kiva käydä leffassa kun Turkuun tulen.
Onko Turussa elokuvateatteria ja jos on niin missä? Olisi kiva käydä leffassa kun Turkuun tulen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Turussahan on upea elokuvateattereiden historia. Ulkopaikkakuntalaiset eivät oikeen taida tietää kuin iso Turku todella on. Täältä löytyy lähes kaikkia. Vain marginaalituotteet puuttuu.
Elokuva teattereita taitaa olla kolme tai neljä, tai on ainakin ollut.
Julia ja Kinopalatsi ne mainittavat paikat. Kannattaa mennä Kinopalatsiin. Se on kauppiaskadulla .
Opettele trollaamaan
Kerro mitä on trollaaminen? En oo ikinä kuullukkaan, oikeesti.
niinku provot. Eli provosointi keskustelupalstoilla.
Kauppatorin läheltä löytyvät Kinopalatsi (Kauppiaskatu 11) --> Wiklundin viertä torin myötäsesti Kauppiaskatua ylös mäkeä muutama kymmentä metriä)
Eerikinkatu 4 :stä löytyy Julia ja torstainäytöksissä alennushinnat. Kun tulee Tuomiokirkkosillan yli ja kulkee Eerikinkatua kohti toria n. 100 m Julia siinä vasemmalla.
Hansakorttelista 2:s krs löytyy Thalia jossa pikkuscreenejä ja silleen mutta joskus pyörii jottai.
Tosta voit Suomi24:n etusivulta vielä kattoo vaiks eniron reittpalvelun kautta tarvittaesa nuo sijainnit kun näpyttelet vaan lähtökohteen.
Hyvät leffa-illat.
JJJ