kannattaa kokeilla

Olen kärsinyt acnesta lähes 10 vuotta ja viimein olen löytänyt tehokasta apua seuraavista tuotteista:
1. Kasvojen puhdistus Cliniquen anti-bacterial saippuapalalla. (hinta n.20euroo)
2. Päivävoiteena saman merkin abs daytime shield. (pitää hyvin rasvan kurissa)
3. Yllä Vichyn Normaderm, joka on loistotuote!!!
(alkaa tehoamaan vajaan kk kuluttua aloituksesta)

Lisäksi kuorin ja käytän savipohjaista naamiota kerran viikossa.

Kannattaa kokeilla!!!!
3844
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä tämä kolmas kohta tarkoittaa?

" Yllä Vichyn Normaderm, joka on loistotuote!!!
(alkaa tehoamaan vajaan kk kuluttua aloituksesta)"

Eikö tuo ole peitepuikko, jota käytetään näpyn päälle?
Alkaa tehomaan vajaan kuukauden kuluttua???
No kai se näppy on jo siinä ajassa vaihtanut uuteen paikkaan, että pitäis kyllä tehota äkäisemmin...

En ymmärrä. Siis olepa hyvä ja selitä

Äänestä
  • normadermia on myös eri voiteina ym. mulla itellä kosteusvoide epäpuhtauksia vastaan ja sitä varmaan tarkoittaa. eli yöllä käytettäväksi.. ja ihoon syntyvät finnien alut tulevat näkösälle vasta parin viikon sisällä, eli kuukausi on melko aina se lyhyin aika miten finnit häipyy. poistaa nykyiset, odottaa et uudet tulee ja poistaa ne mut ei anna tulla enää uutta kierrosta..

    Äänestä

  • nimetön kirjoitti:

    normadermia on myös eri voiteina ym. mulla itellä kosteusvoide epäpuhtauksia vastaan ja sitä varmaan tarkoittaa. eli yöllä käytettäväksi.. ja ihoon syntyvät finnien alut tulevat näkösälle vasta parin viikon sisällä, eli kuukausi on melko aina se lyhyin aika miten finnit häipyy. poistaa nykyiset, odottaa et uudet tulee ja poistaa ne mut ei anna tulla enää uutta kierrosta..

    Taisi ihan pieni painovirhe paholainen tehdä ekan viestin minulle "valopäälle" käsittämättömäksi.
    Siis se olikin yÖllä.
    Kiitos ;-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ex-acne kirjoitti:

Olen kärsinyt acnesta lähes 10 vuotta ja viimein olen löytänyt tehokasta apua seuraavista tuotteista:
1. Kasvojen puhdistus Cliniquen anti-bacterial saippuapalalla. (hinta n.20euroo)
2. Päivävoiteena saman merkin abs daytime shield. (pitää hyvin rasvan kurissa)
3. Yllä Vichyn Normaderm, joka on loistotuote!!!
(alkaa tehoamaan vajaan kk kuluttua aloituksesta)

Lisäksi kuorin ja käytän savipohjaista naamiota kerran viikossa.

Kannattaa kokeilla!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu