Kysyisin että mikä on fyysisesti vakavinta mitä bulimia voi aiheuttaa? Onko mahdollista jos vatsalaukkuun tulee repeämä ylensyönnistä, että sen voisi kiireesti sairaalaan kerettyä siellä jotenkin leikkauksella korjata, vai kuoleeko vatsalaukun repeämiseen aina? Voiko bulimiasta tulla vatsasyöpä? Onko pahimmat hammasvauriot kalliita hoitaa hammaslääkärissä, siis bulimiasta aiheutuneet, onko tapauksia että hampaat on jotenkin pitänyt uusia lähes kokonaan vakavan bulimian takia? Onko bulimiasta aiheutuneet suolistovauriot pysyviä?
vakava bulimia
kristakruunu
41940
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Lopeta oksentaminen. LOPETA SE HETI. Niin pian kuin voit. Se on paras teko mitä voit itsellesi tehdä. Myöhemmin tule katumaan että pilasit terveytesi, hampaasi etunenässä. Usko pois että tulet katumaan. Joten lopeta oksentaminen tähän pisteeseen. Jumppaa vaikka ne syödyt kalorit pois, mutta lopeta oksentaminen.
Mistä päättelit että juuri minä sairastaisin bulimiaa? Tahdon vain nyt vastauksia kysymyksiini, voisitteko kiltit ihmiset vastata.?
Moi.
Bulimia voi siis todella aiheuttaa pahoja hammasvaurioita,mahaneste syövyttää kiilteen pois.Aluksi hampaat tulee valkoisemmiksi,mikä on jo paha hälytysmerkki.Bulimia voi aiheuttaa erilaisia suolisto-ongelmia ja ravinnepuutteita.Myös sydäninfarktin vaara kasvaa.
Kysy tarkempia tietoja lääkäreiltä.
Psyykkiset ongelmat... masennus, itseinho.. mulla itsetuhoisuus.