Moi!Osaako joku sanoa,löytyykö Jyväskylästä liikettä josta löytyisi mamma vaatteita (tukihousuja,imetysliivejä jne...).???Siis sellasta erikoisliikettä,jossa myytäisiin vain vaatteita jne....äideille???Tai mistähän löytyisi tukihousuja??Kiitos jo etukäteen!!
mamma vaatteet
Tilta
3489
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei!
Ihan noista peruskaupoista kuten Sokos ja Anttila löytyy tukisukkahousuja. Lindeksiltä ja Kappahlista löytyy raskausajan vaatteita niin ja H&M:llä on kans jotain..
Kannattaa kysyä eri alusvaatekaupoista joita on mm. Torikeskuksessa ja Forumis, nimiä en nyt muista, mut luultavasti ainakin he osaavat ohjata toiseen paikkaan jollei heiltä löydy.
Toivottavasti näistä oli apua!
Muistaakseni näin myös ihan lastentarvikeliikkeissä kyseisiä vetimiä. Ootko käyny kurkkaamassa Juniorit tai Lastentarvike (Ahjokadun) -liikkeissä?
on liike nimeltä Maternity & Baby....siellä kaikkee äitiystavaraa....tosin hinnat aika korkeita, mutta kannattaa käydä katsomassa.