ilmavaivat

onko ilmavaivoihin olemassa lääkettä? en tiedä, mikä aiheuttaa, mutta aina nukkumaan mennessä makuulla, kaasua purkautuu runsaasti.
42588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Apteekeista on saatavana Cuplaton nimisiä tabletteja ilman reseptejä. ne pilkkovat ilmaa ja helpottavat oloa. :)

Äänestä
  • kiitos tiedosta, täytyypä kokeilla. Aiheuttaakohan omega-3 käyttö ilmavaivoja, olen nyt pari vkoa käyttänyt ja ilmavaivoja on esiintynyt saman aikaa?

    Äänestä

Jätäpä kokeeksi maitotuotteet pois. minulla ainakin helpotti. Viikon jälkeen ei enää huvittanut juoda maitoa. Juustoa kyllä nykyisin menee.

Äänestä

apteekissa myös Disflatyl

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sirkka kirjoitti:

onko ilmavaivoihin olemassa lääkettä? en tiedä, mikä aiheuttaa, mutta aina nukkumaan mennessä makuulla, kaasua purkautuu runsaasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu