Eri merkkien palstoja seuranneena,Toyota palstoilla kysellään ylivoimaisesti vähiten merkki vikoja.
Tökeröt provo viat kyllä erottuvat todellisesta.
Tökeröt provo viat kyllä erottuvat todellisesta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Muiden merkkien omistajat irvailevat ja tojotistit kirkuvat kurkku suorana: "Provo! Provo!".
Siinä syy
Ei kysellä, koska tällä palstalla keskitytään postaamaan kaikenmaailman tilastoja ja tuloksia. En ymmärrä miksi, onko joillakin Toyotan omistajilla itsetunto niin alhaalla vai mikä sen aiheuttaa? Muilla palstoilla käydään pääsääntöisesti normaaleja keskusteluja (pl. provot). Kärjistetysti voisi todeta että positiiviset provot saa tällä palstalla olla rauhassa ja niitä jopa suositaan, kun taas negatiiviset poistetaan (niin kuin tietysti oikein onkin). Tällä tavalla tästä palstasta henkii tietynlainen "teinimeininki". Tämä ei sitten ole provo, joskin olen varma että viestini poistetaan.
Minun kyllä katosi ennen aamua? Mikä siinä oli vikana? Eikö tosiaan tojoilioiden luonto kestä, kun se tojo ei mikään ikiliikkuja sittenkään ole.
Passaa käydä FinToys -forumilla. Siellä ei näet ole pelkkiä amis-peeloja kirjoittelemassa kuinka mahtava se (isin) AVE onkaan.
Päinvastoi - sieltä puuttuu tämä järkyttävä hehkutus mitä suomi24 vilisee nimenomaan Toyotan kohdalla. Saa asiallista tietoa niistä tyypillisistä vioista joita Toyotoissa on kuten muissakin.
Itse olen Toyotaani ollut tosi tyytyväinen, mutta esim. vannoutuneiden amis-miesten halveksima Rellu on kyllä kulkenut huomattavasti huokeammalla mitä korjauskustannuksiin tulee, Ja mukavammilla kyydeillä.
No ei ole vielä poistettu, ehkä poistaminen vain alleviivaisi tuota viestini sanomaa. Ei Tojo mikään ikiliikkuja ole, auto siinä missä muutkin. Harmittaa vain palstan puolesta, kun tämä profiloituu aika ikävännäköiseksi. Itse en Tojolla aja, aiemmin kylläkin, käyn silti kuitenkin katsomassa mitä Tojolle kuluu - eihän sitä tiedä vaikka lämpenisi uudelleen... Olen vain harmikseni pannut merkille tuon asiattomuuden, joka mielestäni tekee vain ja ainoastaan haittaa tälle merkille ja varsinkin sen palstalle. Kun vertaa muiden merkkien palstoihin, niin keskustelut ovat niissä pääsääntöisesti aivan erinäköisiä. Provojahan aina riittää, ja niihin osataan jo suhtautuakin eikä niitä tarvitse edes aina poistaa - nehän kääntyvät itseään vastaan, mutta pitäisi huomioida että on olemassa myös ns. positiivisia provoja. Ongelma näissä lienee se että positiivisista provoista ei tehdä ilmoituksia, joten ne jäävät shefuiltakin näkymättömiin. Tuskin kukaan shefu kerkeää kaikkia postauksia lukemaan.