Mittavakotikysymys

Onko kukaan rakentanut Mittavakotia lähivuosina?
Kokemuksia?
Onko toimitus varmaa ja laatu hyvää?
Kokemuksia täällä palstalla on ollut vain vähän,onko se niinpieni firma vai mikähän on syy?
61200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Rakennettiin Mittavan Roosa 125 vuonna 2004. Ollaan oltu tyytyväisiä talomalliin. Myös toimitus sujui OK, ainoastaan ulko-ovet myöhästyi sovitusta ja nekin vajaan viikon. Ei ainakaan tule mieleen kauheasti negatiivistä sanottavaa Mittava kodista. Käsittääkseni toimittavat noin 200 taloa vuosittain, ettei kuitenkaan ihan pieni firma ole?

Äänestä
  • Jeps. Nyt on pari viikkoa nukuttu uudessa mittavakodissa. Paljon tehtiin itse, mittavan porukka kävi pystyttämässä talon kattopäälle ja siitä eteenpäin omin voimin. Paljon vaati aikaa rakennuksella,mutta nyt talo on valmis ja todella tyytyväisiä ollaan lopputulokseen. Tavara oli hyvää ja ainakin meillä toimitukset tuli ajallaan niin kuin oli sovittu.

    Äänestä

eihän sieltä tuu ku ulkoseinät ja katto pystyyn.

Äänestä

oikein hyviä ja hienoja taloja ovat..nopeaa toimintaa,hyvä palvelu.
Kuuleman nyt vasta tullu uudet taloesitteetkin..tietenkin netistä myös löytyy mut erit kuin nämä uudet mallit.
Suosittelen kyllä.

Äänestä
  • joo meillekkin on tulossa muunnelma niitten uusista malleista...netissä ei kaikkia näy...uuden tarjous esitteen saa sieltä kyllä tilattua. Ainakin tähän mennessä palvelu on ollut toimivaa ja miellyttävää...kerron lisää kun paketti toimitus on ajankohtainen

    Äänestä

Meillä on Oulun lähellä rakenteilla yhdistelmä/muunnelma parin muun toimittajan talomallista. Toimituksessa ei suurempaa moitittavaa. Tavara asiallista. Lopullinen laatu on muusta kiinni. Asennusporukka asensi vain rungon ja aluskatteen. Pystytysporukka teki tarkkaa työtä. Mistään ei ole löytynyt yli puolen sentin heittoa. Ja niissäkin paikoissa joissa heittoa oli ei siitä ole haittaa. Olisivat tehneet pidemmällekin kun vain hinnasta sopii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä vain kirjoitti:

Onko kukaan rakentanut Mittavakotia lähivuosina?
Kokemuksia?
Onko toimitus varmaa ja laatu hyvää?
Kokemuksia täällä palstalla on ollut vain vähän,onko se niinpieni firma vai mikähän on syy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu