Tänään teillä kaikilla on oiva mahdollisuus tehdä Saulin eteen iso vaalityö. Ottakaapa kukin kännynne käteen. Käykää läpi puhelimenne puhelinluettelo soittamalla tutuillenne. Kehottakaa heitä äänestämään Saulia. Kehottakaa tuttujanne tekemään samoin kuin te teitte, eli soittamaan ja kehottamaan.
Kun olette käyneet läpi puhelimenne puhelinluettelon kaivakaa vanhat ystävänne mieleenne ja soittakaa heille ja kehottakaa heitäkin äänestämään Saulia.
On muuten todella mukava jutella pitkästä aikaan sellaistenkin ihmisten kanssa, joita ei ole nähnyt vuosiin. Vielä mukavampaa on huomata, että moni muistaa äänen perusteella soittajan. Näin nämä puhelut palkitsevat itse soittajansakin.
Soittamalla saamme SaulistaSuomelle hyvän presidentin.
[ Vastaa
Soitetaan Sauli presidentiksi
11
234
Vastaukset
- mulle
joku soittaa, on varma, että kirjoitan lappuun huomenna ysin. Minä osaan äänestää ihan iloman ohjaustakin. Älkää nyt helvetissä mokatko.
- Molliori
Soitetaan soitetaan, ihan varmasti soitetaan, silläkin uhalla, että kirjoitat ysin. Jos olet tähän mennessä jo päätynyt kolmoseen, ymmärrät miksi soiton syyn - ysiä ei kannata kannattaa.
- suomalaisia
tomppeleina, ettei he itse tiedä ketä äänestävät. Turha on potkia tutkainta vastaan ja olla epätoivoinen Suomen seuraavien kuuden vuoden kohtaloista. Halonen on pärjännyt kiitettävästi viime kauden kiemuroissa. Halonen valitaan takuuvarmasti presidentiksi jatkoon. Vedonlyöjät, teille vinkki. Vaalitulos: Halonen 53% Niinistö 47%
kerroin tosin voi olla alhainen 2-3 välillä.- Molliori
Eilisellä soittokierroksella käännytin kaksi selaista, jotka aikoivat äänestää Tarjaa yhden sellaisen, joka ei aikonut äänestää ollenkaan eli yhden illan aikan 5 viisi Saulille. Tänä iltana pyrin samaan, kun aloitan ½tuttujen soittokierroksen.
- Hienovarainen toimija
Meidän on muistettava, että epäröivät äänestäjät ratkaisevat tämän vaalin.
Eivät he Halosta äänestä - ei missään nimessä -
he eivät toimi kuten Helsingin kokoomusrouvat kuusi vuotta sitten.
He jäävät kotiin nukkumaan.
Heitä on nyt sivistyneen hienovaraisesti rohkaistava.
Tässä yksi malli tekstiviestiksi: Meillä on erinomainen pääministeri. Nyt voimme valita hänelle työparin, mieleisemme PRESIDENTIN !
Laitetaan kännykät laulamaan.- Saulia jo äänestänyt
Jos minulle soitat,teen ilmoituksen puhelinhäirinnästä.
Minä olen saanut tarpeeksi politiikan jauhamisesta - Molliori
Saulia jo äänestänyt kirjoitti:
Jos minulle soitat,teen ilmoituksen puhelinhäirinnästä.
Minä olen saanut tarpeeksi politiikan jauhamisestaKehoitan sinua äänestämään Saulia näin internetin välityksellä. En soita sinulle mutta löhetän sinulle tämän viestin: Saulista saamme Suomelle hyvän presidentin. Saulin numero on 3.
- ole varaa
kasvattaa puhelinlaskuani.
- Molliori
Pieni lasku suomalaiselle suuri teko Suomelle.
Meidän kaikkien pitää tehdä uhrauksia paremman tulevaisuuden eteen. - demarien vihollinen no1
Molliori kirjoitti:
Pieni lasku suomalaiselle suuri teko Suomelle.
Meidän kaikkien pitää tehdä uhrauksia paremman tulevaisuuden eteen...niin justiinsa!!!
Puhelimet laulamaan, naapurien ovikellot soimaan, kaikkien on ottettava numero kolme asiakseen.
Harmittavaa on se, että ei ole varaa lähettää ns. merirosvo lähetystä jostain linkki autosta, valtakunnan verkkoon. Olisin ollut valmis tähän tempaukseen. Olisi taisteltu niin pitkään kunnes polisii ottaisi kiinni...?
Uutisten aikana yle verkkoon kunnon Niinistö tietoutta! olisi tehty ohi virallisen tukitiimin!!
maksaa/äänestyskerta??
vom
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585554KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1963578Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182418Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222375Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91208Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT651048- 1021048
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181012- 83998
Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79965