12. PRESIDENTTIMME PUHE !!!
Kirjoittanut: Maikkarilla 28.1.2006 klo 20.19
Katso ja pyydä toisiakin katsomaan tänään MTV3:lla kymppiuutisten ja tulosruudun välissä
noin kello 22.10 lähetettävä Saulilla on asiaa.
Siinä Sauli kertoo oman näkemyksensä Suomen tulevaisuudesta ja mitä asioita hän arvostaa.
Suoralla kansanvaalilla kansanvaltaisesti sunnuntaina valittava
Seuraava 12. Suomen Tasavallan Presidentti puhuu. Tämä on historiallinen hetki, pyydä lapset ja nuoretkin katsomaan. Vielä hän ei ole presidentti, mutta äänestämällä me teemme sunnuntaina hänestä sellaisen. Näytetään lapsillemme mitä on demokratia ja vaalien tärkeys kansakuntamme elämässä.
Sauli on tehnyt mahtavan kampanjan, saanut meidät tavalliset ihmiset valtavan intomielen vallassa mukaan työhön, toimintaan, yhteisiin ponnisteluihin kautta koko Suomemme niemen. Puoluerajatkin on ylitetty tullen ja mennen, sotakirveet on haudattu ja nyt on koittanut yhdessä tekemisen aika.
Sauli on kestänyt, me olemme kestäneet ja meidän kestävyytemme palkitaan. Mutta ennen kaikkea palkan on nyt ansainnut Sauli. Äänesi riittää, enempää ei tarvita.
Muista :Katso ja pyydä toisiakin katsomaan tänään MTV3:lla kymppiuutisten ja tulosruudun välissä noin kello 22.10 lähetettävä Saulilla on asiaa.
12. PRESIDENTTIMME Puhe
Klo 22.10-MTV3
1
106
Vastaukset
useasti, sinun kaduillas koulutie...."
vom
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1731445
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411039Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38735- 14660
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21650- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577