Langaton puhelinjohto ???

nii, eli onkohan mahdollista saada tuon nykyisen puhelinjohdon tilalle jonkilaista radio tai infra lähetinta, jonka toisen pään sais sitte sörkätä tuonne tietokoneen perseeseen modeemille, tai voiko sellasen rakentaa esim. langattomista kuulokkeista.
3198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei onnistu kotikonstein eikä mainitsemallasi tavoin.

Äänestä
  • mikä siinä sítten mättää,,, miksi tollasta ei oo tehty,,, ei tuon toteutus nyt niin hankalaa voi olla,,,

    Äänestä

  • Pentti kirjoitti:

    mikä siinä sítten mättää,,, miksi tollasta ei oo tehty,,, ei tuon toteutus nyt niin hankalaa voi olla,,,

    Tokihan mahdollista on mutta EI taloudellisesti kannattavaa, siitä lienee kysymys.

    Koska vaatisi aika paljon tekniikkaa ja kallista markinatkin olisi melkoisen pienet, uskoisin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pentti kirjoitti:

nii, eli onkohan mahdollista saada tuon nykyisen puhelinjohdon tilalle jonkilaista radio tai infra lähetinta, jonka toisen pään sais sitte sörkätä tuonne tietokoneen perseeseen modeemille, tai voiko sellasen rakentaa esim. langattomista kuulokkeista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu