Älkää tapppako penskojanne

Malttakaa olla polttamatta kun lastenvaunuissa lykitte lastanne. Kuvitelkaa nyt itsenne sinne vaunuun höhlät.
91288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

miten tämä viesti kuuluu tänne sivulle?

Äänestä
  • on taas näköjään niin tietoinen että "VAIN TYHMÄT TEINIÄIDIT POLTTAA VAUNUJA TYÖNNELLESSÄÄN !!!"
    :D voi kuule. polttaminen loppui siihen samaan päivään kun kuulin raskaana olevani, ja sitä ennenkin se tarkoitti vain satunnaisia viikonloppu savuja.

    Äänestä

omien havaintojeni mukaan vauvan tullessa tupakointi loppuu. Samaa ei voi sanoa ns kypsistä äideistä joilla on oikeus polttaa jne..

Teiniäiti on usein niin arka ja pelokas ettei tahallaan riskeeraa lastaan. Myöskään rahavarat ei juuri suosi tupakointia..

Niin ja ne isätkin usein lakkaa polttamasta ja joillekkin mummoillekkin käy samoin!

Äänestä

tapa ittes saatana huora kullin lutkuttaja pissaliisa homo runkkari uskovainen suvaitsevainen ja pakolais myönteinen sika

Äänestä

teinit otitte tästä nokkiinne. Yhtälailla se tosiaan koskee ja vielä enemmänkin jo aikuisempia sekä isiä että äitejä.

Äänestä
  • en ottanut nokkiini. ihmettelen edelleen miksi tälle palstalle sitä kirjoitat? vai löytyykö sama teksti jotain muultakin palstalta?

    Äänestä

  • nuori-mamma kirjoitti:

    en ottanut nokkiini. ihmettelen edelleen miksi tälle palstalle sitä kirjoitat? vai löytyykö sama teksti jotain muultakin palstalta?

    Tutkimusten mukaan teiniäidit ja nuoret äidit polttavat raskausaikana ja muutoinkin enemmän kuin muut äidit.Fakta homma siis.Tunnen useita alle 20v lapsen saaneita äitejä, suurin osa polttanut raskausaikana ja jatkanut tupakointia lapsen synnyttyä.Ei tämä juttu tuulesta temmattu ole.Paljon näkee teiniäitejä tupakki hampaissa ja mukula vaunuissa.Harvoin vanhempia äitejä.

    Äänestä

...vaikka äitini poltti odottaessaan minua, imettäessään minua ja lykkiessään minua vaunuissa.. koliikkia en sairastanut, ikinä ei ole ollut vesirokkoa kummempaa sairautta. olen kipeä n. kerran viidessä vuodessa. tosin, äitini ei ollutkaan teiniäiti.

Äänestä
  • lääkärit ovat sitä mieltä että jos poltat raskauden aikana, sitä ei saa missään nimessä lopettaa imetyksen aikana!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


todentaja kirjoitti:

Malttakaa olla polttamatta kun lastenvaunuissa lykitte lastanne. Kuvitelkaa nyt itsenne sinne vaunuun höhlät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu