long jump half-lifessä

miten long jumppii käytetään?????
1273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

alemmas tuli just mut laitetaan vielä:
paina ensin liiku eteenpäin-nappiasi, ja sit painat kumarru/kyykisty-napin pohjaan, ja pidät sen pohjassa ja just ennen hyppyä painat hyppy-napin. näin liidät ainakin yli puolet pidemmälle kuin normaalilla hypyllä. eli pitää olla siis hypätessä kaikki kolme nappia alhaalla. tätä hyppyä tarvitaan varsinaisesti ekan kerran xen-kentässä, josta on mahdoton päästä eteenpäin muuten (vaikka kylläkin apua olisi siitä ollut muutenkin jos olisi tiennyt tuon hypyn jo aiemmin :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mää kirjoitti:

miten long jumppii käytetään?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu