Neuvoja kaivataan

Olen jo 15 vuotias, mutta minulla ei ole juuri mitään kokemuksia pojista. Nyt olen alkanut seurustelemaan yhden ihanan pojan kanssa. En halua harrastaa seksiä hänen kanssaan, mutta pettingiä aiomme harrastaa.

Mutta kun minulla ei ole yhtään kokemusta pettingistä (tai pojista ylipäätänsä), niin minua jännittää, että mokaan jotenkin. Joten jos voisitte antaa vikkejä mistä pojat pitää ja mitä kannattaa tehdä jne. Lisäksi mitä ne pojat tekee pettingissä? Hyväileekö ne vaatteiden päältä vai alta?

Kaikki vinkit on tervetulleita, sillä en todellakaan halua mokata, sillä pidän tästä pojasta todella paljon.
5658
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Oot ihan oma ittes älä turhaan mitään paineita ota

Äänestä

Jos haluut pettingiä niin tee..Mä en ees tiedä mitä se koko touhu on mutta rakastele pojan kanssa vasta sitten kun siltä tuntuu..:)

Äänestä

pojathan tykkää et niiden vehettä hyväillään ja otetaan suihin.. mut muista et tauti voi tarttuu sitäkin kautta (siis suuseksin) et vaikka kumi päälle!!
pojat taas kyl varmasti tahtoo hyväillä myös vaatteiden alta.. mut jos susta tuntuu ettet haluu päästää ketään housuihis vielä, niin älä sit päästä!! ei kukaan voi pakottaa.. ja rintojen hyväilystäki pojat kai tykkää..(pojat osais kai ite kertoo paremmin..:))
mut minusta on hienoa ettet haluu pitää mitään kiirettä rakasteluun etenemisessä..! kiirus onkin turhaa!
tsemiä vain sulle!!

Äänestä

no en kyl tiiä et mitä se peting niinkun on joten kertokaa!
mun jätkä nauttii siitä että sitä suukottelee kaulalle ja vatsalle. sitten voi ehkä joskus hipaista "pikkukaveriakin". sitten ööö...voi hieroa muutenkin ympäri jätkän kehoa.
niinkun sanoin etten tiiä mitä se peting on mut jos tää miun selitys on yhtää ees sinne päin ni hyvä.
jätkät tykkää työntää kättä paijjan alle..ja jopa housuihin mut elä kiirehi...ei oo mukavaa jos haluu vaan jätkäänsä miellyttää. mun kundi yritti meijjän seurustelun alussa työntää kättään mun rintsikoihin mut en ollukkaan niin 7 hevenissä etten ois sitä älynny joten työnsin vaan käden pois.
seksiin ei todellakaan kannata kiirehtiä...pitää oottaa vaan sitä tunnetta että jeah tuo on se joka saa villiks=D
onnea petingiin mitä se nyt ikinä tarkottaakaan ja toivottavasti mun jutut autto vaikka pelkkää paskaa kirjotinkin=)

Äänestä

päässä vikaa...ton ikäne...mä oisi voinu kolmanella kysyy tollasta ku mä oon ekan kerra ruvennu seurustelee ja vedelly kielareita...en tajuu mite joku voi seurustella ilma sexii...ja si kysyit et hyväileex vaatteitten alta vai päältä ni mä en ees ois jätkän kaa joka hyväilis vaa päältä!!!!!!dille!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokematon tyttö kirjoitti:

Olen jo 15 vuotias, mutta minulla ei ole juuri mitään kokemuksia pojista. Nyt olen alkanut seurustelemaan yhden ihanan pojan kanssa. En halua harrastaa seksiä hänen kanssaan, mutta pettingiä aiomme harrastaa.

Mutta kun minulla ei ole yhtään kokemusta pettingistä (tai pojista ylipäätänsä), niin minua jännittää, että mokaan jotenkin. Joten jos voisitte antaa vikkejä mistä pojat pitää ja mitä kannattaa tehdä jne. Lisäksi mitä ne pojat tekee pettingissä? Hyväileekö ne vaatteiden päältä vai alta?

Kaikki vinkit on tervetulleita, sillä en todellakaan halua mokata, sillä pidän tästä pojasta todella paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu