kalat ja vaaka

fisutyttö

Hei!!

Eli löytyykö kokemuksia miten kalatyttö ja vaakapoju sopivat yhteen? Mulla ei ole mitään tietoa, sillä edes melkein kukaan kavereistani ei ole vaaka!!

-Kiitos-

11

2871

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ronja

      Olen itse vaaka ja olen seurustellut peräti kuukauden kalamiehen kanssa. Siitä ei tullut kerta kaikkiaan yhtään mitään. Mutta astrologiset ennustukset eivät aina toteudu. Mene mtv3:n Helmi sivuille Testit ja sieltä löydät Sovitteko yhteen - testin. Tee se.

    • eräsvaakamies

      Olen ollut. Sydän siinä särkyi kummallakin.

    • noora

      Onko mitään idioottimaisempaa, kuin luottaa johonkin huuhaa-horoskooppeihin parisuhteissa?
      itelles sä siinä vaan hallaa teet.

    • vaaka

      on kokemusta yhdestä kalat- miehestä. toimii, jos osaatte olla toisillenne suoria ja rehellisiä.

      • vaaka..

        huumori ja herkkyys yhdistää.


      • ed.
        vaaka.. kirjoitti:

        huumori ja herkkyys yhdistää.

        molemmat on luovia ja suhteellisen rauhallisia.

        voi olla et joissakin asioissa on vaikea löytää yhteistä kieltä, kalat elää enemmän haaveellisessa tunnemaailmassa. vaaka on hieman realistisempi.


    • kuin he.

      työtoverini ja ystäväni on kalanainen ja hänen miehensä vaaka. Ovat eläneent aviossa 32 vuotta.
      Harvoin näkee niin samaan hiileen puhaltavaa ja toisiaan täydentäävää paria...

    • janessa05

      olen itse kalat ja avopuolisoni on vaaka, yhteiseloa takana kohta 9v. kaksi lasta ja sillee ni eiköhän tämä yhdistelmä toimi....

    • Nimetön

      Hei vaan fiksutyttö. Sen verran voin sanoa siitä suhteesta mitä on olla vaakatyttö ja kalapoika. Olemme olleet mieheni kanssa yli 12 vuotta naimisissa ja hän on ainakin minulle sopiva merkki, sillä hän jaksaa katsoa minun temperamenttisuuttani ja mielialojeni vaihteluja, joskin hän välillä hermostuu.Mutta hän on ainoa joka ne kestää. Se huono puoli siinä on että vaaka haluaa keskustella asioista syvällisemmin kun taas kala ei niin vakavasti halua.(tämä on minun mielipiteeni vaan). Mutta anna mennä vaan ja katso mitä siitä tulee, ties vaikka vuosisadan rakkaustarina.

      • aczu

        tuosta olisin hieman eri mieltä että vaaka haluaa käydä keskusteluja ja kalat ei, olen huomannut monen kohdalla kuten myös itsenikin,minä kala ja ukko vaaka,että tuo hempeily osasto, keskustelut jne,on aina ollu mulle lähellä sydäntä mutta ukko ei halua keskustella "henkeviä"ja heti kun on jotain hempeetä niin ahdistuu jotenkin..vai johtuuko siitä että on vain perus suomalainen mies.. onneksi on tässä ajan saatossa hieman pehmennyt niin voi jo jotain hempeetäkin olla..=)


    • hmmmielenkiintoista

      Tällainen löytyi. Vanha ketju. Olen gooklannut kalat miehestä kertovaa aineistoa. Kertokaa kalat miehet millaisia olette. En ole saanut selvää eräästä miehestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      173
      2510
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      56
      2060
    3. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      104
      1977
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      59
      1971
    5. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      31
      1960
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      62
      1287
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      122
      1146
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      1003
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      55
      948
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      887
    Aihe