kummallista

anette

kummallista miten elämä voi hetkessä muutttaa suuntansa.

kaveri ampui muutama päivä sitte itsensä.

sen jälkeen vasta tajusin kuinka rakas hän minulle oli, kuinka paljon hän merkitsi.

Me elämme tässä ja nyt. Vain sillä mitä teemme nyt on merkitystä. Koskaan ei tiedä milloin menettä ne joita eniten rakstaa, koskaan ei tiedä mitä huomenna voi sattua.

Minä aio lopettaa tämän ruualla pelleilyn. Elämässä on niin paljon tärkeämpiä asioita kuin tämä.

5

1000

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taistelija87

      Vaikka en tunnekkaan sinua, otan osaa menetyksen johdosta. Voimia sinulle.

      • Psykoositar

        Läheisen menettäminen tuntuu pahalta. Mutta joskus tarvitaan joku käännekohta,huomata ettei se elämä ole aina pysyvää ja jokainen päivä on arvokas. Toivottavasti jaksat itsesi kanssa tämän jälkeen=)


      • enkeli
        Psykoositar kirjoitti:

        Läheisen menettäminen tuntuu pahalta. Mutta joskus tarvitaan joku käännekohta,huomata ettei se elämä ole aina pysyvää ja jokainen päivä on arvokas. Toivottavasti jaksat itsesi kanssa tämän jälkeen=)

        Mun kaveri kuoli pari viikkoa sitten yllättäen nukkuessaan.Oli ihan perusterve, ei mitään oireita.Porukan rääväsuu ja pelle...kaikkea muuta kuin heikko.
        Ja sitten...yht,äkkiä Otto vain kuoli.Alle 30 v..

        Se herätti mut.Nämä vuodet,joina olen laittanut itseni kuoleman rajoille yhä uudestaan ja jollakin ihmeen keinolla selvinnyt elossa riittää pikkuhiljaa.Tänään mä kävin sisätautilääkärillä ja ensimmäisen kerran mä halusin keskutella siitä miten mä voin nykyisen kehoni kanssa elää mahdollisimman terveesti ja sopusoinnussa.
        Elämä voi päättyä ihan yht,äkkiä...tuosta vaan.Mä haluan elää,vielä pitkään.Miksi mä jatkaisin itseni kiduttamista ja tapattaisin pikkuhiljaa aliravitsemukseen?
        13-vuotta tässä anoreksiahelvetissä taitaa riittää.Mä haluan parantua.


    • Noname

      Voih.. :( Mun kaverikin teki itsemurhan tässä jokin aika sitten ja tiedän tasan miltä se tuntuu.. Ihan hirveältä.Voimia ja kaikkea hyvää sulle :)

    • Mimmu

      minäkin tarvitsin aikanani aivan liikaa että tajusin ettei syömishäiriötä kannata sairastaa. mutta nyt kun olet päätöksesi tehnyt, alkaa kaikista vaikein osio. Tsemiä siihen. Ajattele kaveriasi ja saa siitä voimaa itsellesi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      35
      11467
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      63
      9940
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      150
      5619
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3794
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3760
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3645
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3388
    8. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      24
      3193
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      65
      2835
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      79
      2623
    Aihe