Norjalaiset naiset?

Ne jotka Oslossa tai Norjassa ylipäätään ovat käyneet, kertokaa mielipiteitänne ovatko norjalaiset naiset yleisesti ottaen kauniita kuten ruotsalaiset ovat enemmistön mielestä kaunista kansaa vai minkä tyyppisiä?
64820
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kivoja naisia,mutta pitää itsekin olla kiva.
tromassassa on hyvä meininki kesäisin.
english toimii hyvin

Äänestä
  • samaa tavaraa vaihtelevassa telineessä.

    Äänestä

no mutta ei niitä mäkkäripissiksiä juur kyllä näkynyt...on siin eroa meikäläisiiiin

Äänestä

Itse olen pannut merkille, että norjalaiset ovat keskimäärin melko hoikkaa kansaa. Siinä suurin näkyvä ero suomalaisiin. Liekö sitten syynä geeniperimä vai terveellisemmät ja liikunnallisemmat elämäntavat, sitä en tiedä. Mutta sen voi nähdä jokainen, että selvästi ylipainoisia ihmisiä Norjassa on huomattavasti pienempi osuus kansasta verrattuna Suomeen.

Toinen suuri ero verrattuna Suomeen on spurgujen vähäisyys. Menetpä Suomessa ihan mihin tahansa kaupunkiin, niin heti ensimmäisenä saat aina tutustua yleisillä paikoilla keskellä päivää örveltäviin juopporemmeihin. Norjassa tätä ilmiötä ei näe ollenkaan, poisluettuna ehkä aivan suurimmat kaupungit. Suomessa tämä "kulttuurin rikkaus" on havaittavissa kaikkein pienimmissäkin kaupungeissa. Voi olla, että Norjan erinomaisessa kunnossa olevalla kansantaloudella on osuutensa tähän. Kaikilla on töitä, eikä mielenterveyspotilaitakaan ole sysätty laitoksista kaduille avohoitoon.

Ja siis vastaus alkuperäiseen kysymykseen: on ne kauniita. Ainakin jos tykkää hoikista ja blondeista. Aika paljon samalla tavalla kuin ruotsalaiset, mutta ehkä vielä vähän paremman näköisiä.

Äänestä
  • spurguja ei ole kun viina on niin kallista.

    Äänestä

  • vielä kun tissit ois runsasta beetä vähintään. taitaa a-b ola enimmäkseen?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


krtjtffgbn kirjoitti:

Ne jotka Oslossa tai Norjassa ylipäätään ovat käyneet, kertokaa mielipiteitänne ovatko norjalaiset naiset yleisesti ottaen kauniita kuten ruotsalaiset ovat enemmistön mielestä kaunista kansaa vai minkä tyyppisiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu