Kohta on matka ison veden taakse. Vuora-autoksi pitää tietysti saada Caddy. Mielen kiinnolla odotan josko uudet 2006 mallit jo olisivat aviksella.
Siis onko kukaan vielä ajellut -06 DTS:llä tai V-8 koneella varustetulla -06 STS:llä?
Ajokokemukset olis kiva kuulla.
onko kokemusta 2006 malleista
11
1369
Vastaukset
- ajaisit siellä
itse ja kertoisit sitten kokemukset täällä?
Taitaa olla Härmässä kokemukset vähissä, kun vuosikin on alussa... - DTS:n
ajaminen(06) lienee mahdotonta, koska autoa ei tänne tuoda. STS:iä on myyty viime vuonna n. 20 kpl. Varmaan myös tänä vuonna kauppa käy uuden mallin myötä.
DTS:hän on ns. pappamalli, joka on ollut tuotannossa jo vuosikausia aina pienin faceliftein ehostettuna. Tod. näk. miellyttävä tuttavuus isoilla highwayillä.- matkaajat
Joo, DTS ei ole tuontiohjelmassa, mutta joku on jo voinut sitä tyypätä ulkomailla. STS ei olekaan "perinteinen" jenkkirauta, mutta kasikoneella varustettuna se saisi muutaman "puutteen" anteeksi.
Deville on kyllä tuttu peli, ajokokemusta noin 7000 mailia. Ainut, mikä antaa toivomisen varaa on ulkonäkö. Vaikka Dts onkin vain "faca lift", niin luulisin jotain eroja löytyvän ajossakin. Varusteina taitaa olla xenonit ja tutkat eteen ja taakse vakiona. - olen
matkaajat kirjoitti:
Joo, DTS ei ole tuontiohjelmassa, mutta joku on jo voinut sitä tyypätä ulkomailla. STS ei olekaan "perinteinen" jenkkirauta, mutta kasikoneella varustettuna se saisi muutaman "puutteen" anteeksi.
Deville on kyllä tuttu peli, ajokokemusta noin 7000 mailia. Ainut, mikä antaa toivomisen varaa on ulkonäkö. Vaikka Dts onkin vain "faca lift", niin luulisin jotain eroja löytyvän ajossakin. Varusteina taitaa olla xenonit ja tutkat eteen ja taakse vakiona.ajellut kahden eri korimallin STS:ää, joista uudempi nyt poistunut malli oli parempi.
Sensijaan 06:set ovatkin asia erikseen takavetoineen ja uusine alustoineen. Jos ajokiksesi osuu 06 STS, niin pistäpä kommenttia tännekin. - matkaajat
olen kirjoitti:
ajellut kahden eri korimallin STS:ää, joista uudempi nyt poistunut malli oli parempi.
Sensijaan 06:set ovatkin asia erikseen takavetoineen ja uusine alustoineen. Jos ajokiksesi osuu 06 STS, niin pistäpä kommenttia tännekin.Kyllä laitan. Eurooppalaisten loistoautojen kokemuksia täällä on paljonkin, mutta varsinkin Caddyjen tyypit vähässä. Maaliskuun alussa täällä luettavissa jonkin amerikkalaisen auton tyypit.
- koljatti
jos caddy täytyy ottaa niin ota CTS jos mahdollista. Paras Cadillac, mistä varmaan kertoo sekin että sitä edes tuodaaan eurooppaan. Kun taas STS on yksinkertaisesti niin iljettävän eläkeläistyylinen sohva-auto ettei se kauaa britanniankaan markkinoilla pysynyt.
- matkaajat
Tarkoitus on ajaa pitkää taivalta 5 hengen kanssa, lähinnä kaupunkien ulkopuolella, tasaisella highwayllä. Cts V olisi kiva jos olisin yksin liikenteessä. Nyt tilanteeseen istuu mukavasti noin 5,5m pitkä pehmeillä sohvilla varustettu DTS(-06) tai Deville, jonka takaluukkuun ja takapenkille mahtuu. NorthStar moottori ei todellakaan autoa huononna.
- on varmaan
eurooppalaisen maun mukaisesti tehty Caddy.
Mutta se on vain 3/4 Caddy. - JussiPetteri
on varmaan kirjoitti:
eurooppalaisen maun mukaisesti tehty Caddy.
Mutta se on vain 3/4 Caddy.jos se on "eurooppalaiseen" makuun tehty (lue: niin kova alusta ja ohjaus että paikat putoaa hampaista ja rystyset on punasina, mahdollisimman moni laite toimii manuaalisesti, auton oltava pienikokoinen). Caddy on Caddy jos se on suuri, suuri V8-moottorinen, täydellisesti varusteltu ja niin mukava ajaa ja matkustaa että etenemisen huomaa vain katsomalla ulos ikkunasta. Perinteisesti Caddyn täytyy myös hymyillä irvokkaasti muille kanssaautoille kromatun etusäleikön muodossa ;)
- Ex-GTI
JussiPetteri kirjoitti:
jos se on "eurooppalaiseen" makuun tehty (lue: niin kova alusta ja ohjaus että paikat putoaa hampaista ja rystyset on punasina, mahdollisimman moni laite toimii manuaalisesti, auton oltava pienikokoinen). Caddy on Caddy jos se on suuri, suuri V8-moottorinen, täydellisesti varusteltu ja niin mukava ajaa ja matkustaa että etenemisen huomaa vain katsomalla ulos ikkunasta. Perinteisesti Caddyn täytyy myös hymyillä irvokkaasti muille kanssaautoille kromatun etusäleikön muodossa ;)
Naulan kantaan.
- STS01
CTS on juuri sellainen, minkälaista ei autosta, varsinkaan amerikkalaisesta, osaisi odottaa edes pahimmissa painajaisissaan. Kova, täristävä, pieni, jäykkä, kovat penkit jne. Toisin sanoen onneton ajettava huonolla tiellä ja laillista nopeutta. Varmaan hyvä siellä Nürburgringillä, jossa mainostavat autoa testatun. Ellei tietäisi, voisi luulla ajavansa saksalaista autoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1181639
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988