Annaleena, vastasit 11.1 kyselyyni koskien asuntoa Barcelonassa. Jäi heti vastaamatta kun tuli matkan lähdön suhteen mutkia matkaan, mutta nyt ollaan kuitenkin lähdössä. Kerroit, että poikaystäväsi isä omistaa www.bcnapartments.com. yrityksen. Voisitko suositella meille vapaata asuntoa ja mahdollisesti auttaa vuokrauksessa??
Meitä on siis 2 perhettä (4 aik 5 lasta). Olisimme kiinostuneet viikosta Barcelonassa heinäkuun puolen välin paikkeilla. Meille käy sekä yhteinen kämppä tai kaksi erillistä, jotka olisi lähekkäin toisiaan. Ja mielellään lähellä keskustan läheisyydessä ja ranta myös lähellä
Meitä on siis 2 perhettä (4 aik 5 lasta). Olisimme kiinostuneet viikosta Barcelonassa heinäkuun puolen välin paikkeilla. Meille käy sekä yhteinen kämppä tai kaksi erillistä, jotka olisi lähekkäin toisiaan. Ja mielellään lähellä keskustan läheisyydessä ja ranta myös lähellä
Vastaukset 2
Vanhimmat
Elikka, voin mielellaan auttaa asunnon varaamisessa, jos haluat... :)
Muistaakseni barcelonetassa (rannalla) on vain yksi asunto, johon mahtuu maksimissaan nelja henkea. Keskustassa (joka on kavelymatkan paassa rannasta), on lisaa asuntoja. Suurimmat niista kasittavat kaksi kahden hengen makuuhuonetta seka vuodesohvan olohuoneessa. Lisaksi on mahdollista ottaa lisavuode, mutta kolmen lisavuoteen kanssa voi olla vahan ahdasta... ;) Siksi suosittelisinkin varaamaan kaksi erillista asuntoa. Heinakuuksi on viela nyt helmikuun alussa paljon valinnanvaraa. Jos haluat, voit antaa sahkopostiosoitteesi, niin voin antaa sen eteenpain tai lahettaa itse lisaa tietoa ja kuvia asunnoista. Niin ja, tervetuloa Barcelonaan!
Löydettiin yksi isompi asunto home rentalsin kautta, mutta hinta oli aika rapea. Taisi olla 1800 €/vko, mutta siihen mahtui 9 ja oli hyvällä paikalla (Rambla). Mutta mieluummin ottaisimme kaksi erillistä, jos ne saisi vain lähekkäin. Meitä siis neljä ja toinen perhe 5 henkilöä. Ja asunnossa mielellään parveke ja ilmastointi. Heinäkuun viiko 29 tai 30. Tässä meiliosoitteni, johon voit laittaa tietoja tai pyytää jonkun laittamaan: [email protected]. Suuri kiitos avustasi Annaleena.