Jurriset apinat saisivat pitää pippaloitansa muualla kuin messuilla. Hampurilaisen roiskeet suupielissä ja vanhalle ja uudelle viinalle haisevat sontakasat. Pilaatte asiallisten katselijoiden messut.
Usein tultu lähiöistä tai maakunnista ja heikoimmilla kuset valmiiksi housuissa jo ovella.
Jos ei meno siistiydy niin lopetttaisivat koko kalliit messut. Suurimmalle osalle osallistujista tulee messuista vain ja ainoastaan kuluja.
Messut pitäisi lopettaa kokonaan
16
3617
Vastaukset
- miessss
mutta me juntit tuuaan sinne se raha... Nähään siellä. HAHHAH!!!
- aloittaja
Se kahden euron pinssi jonka sieltä saat kerjättyä on vain kulu. Jos edes sen ostaisit...mutta sekin kerjätään ilmaiseksi.
Et sitten ymmärtänyt? Mitähän Sinäkin siellä tuotat, muuta kuin harmia. Ostopäätökset tehdään ihan muualla. Emmekä näe siellä. Onneksi. - Von-Bruker
aloittaja kirjoitti:
Se kahden euron pinssi jonka sieltä saat kerjättyä on vain kulu. Jos edes sen ostaisit...mutta sekin kerjätään ilmaiseksi.
Et sitten ymmärtänyt? Mitähän Sinäkin siellä tuotat, muuta kuin harmia. Ostopäätökset tehdään ihan muualla. Emmekä näe siellä. Onneksi."Ostopäätökset tehdään ihan muualla" henk.kohtasesti meinasin ostopäätöksen tehdä messuilla. Olen kevääksi ensimmäistä pyörääni hankkimassa. Muutama pyörämalli on mielessä, mutta meissuille tulen katsomaan olisiko muita hyvännäköisiä ja ostopotentiaalisia malleja. Ja sieltä meinasin myös ajoasut ja kypärät katsoa valmiiksi. Missä muualla minä näkisin näin lajaa valikoimaa? Menen paikalliseen, jossa myyjä tyrkyttää vain kahden valmistajan pyöriä ja ajohankskoja :-)
Toivottavasti en tule pettymään messuihin, kun niitä olen kuukausia jo odotellut... - el_lupo
Von-Bruker kirjoitti:
"Ostopäätökset tehdään ihan muualla" henk.kohtasesti meinasin ostopäätöksen tehdä messuilla. Olen kevääksi ensimmäistä pyörääni hankkimassa. Muutama pyörämalli on mielessä, mutta meissuille tulen katsomaan olisiko muita hyvännäköisiä ja ostopotentiaalisia malleja. Ja sieltä meinasin myös ajoasut ja kypärät katsoa valmiiksi. Missä muualla minä näkisin näin lajaa valikoimaa? Menen paikalliseen, jossa myyjä tyrkyttää vain kahden valmistajan pyöriä ja ajohankskoja :-)
Toivottavasti en tule pettymään messuihin, kun niitä olen kuukausia jo odotellut...Käy ensin koeajamassa eri tyyppisiä pyöriä ennenkuin teet ostopäätöksen, ettei ala kaduttamaan myöhemmin.
- Von-Bruker
el_lupo kirjoitti:
Käy ensin koeajamassa eri tyyppisiä pyöriä ennenkuin teet ostopäätöksen, ettei ala kaduttamaan myöhemmin.
Kyllähän tietty...
- Pave
Mikset mene sinne jo huomenna ja heti aamusta niin ei tarvi sun kattella noita kännisiä örisijöitä.
PS. Itse olen kyllä ollut yli viisitoista vuotta messuilla aina selvinpäin, eikä se nyt ole haitannut jos siellä on joku ollut hieman maistissaan. Ei ne nyt kuitenkaan ole mitkään raittiusseuran bileet ja sitäpaitsi joillakin muilla messuilla on jopa sellaista örveltäjä porukkaa joka ei osaa edes käyttäytyä. - Hondatar
Siis mikä on pointtisi kun kerran et itse osallistu? Anna rahvaan messuilla äläkä stressaa. Mene vaikka Kauneus ja Terveys -messuille. Siellä on sulle parempaa seuraa.
- jiijii
vuosi on kulunut aivan samat kirjoitusketjut
pyörii täällä taas,muistelkaapas mitä joka vuosi
on täällä kirjoiteltu,juuri noita samoja juttuja.
onneksi ei häiritse minua nuo "örveltäjät" itsekkin
aikoinaan kuuluin ko: käyttäityjiin mutta olen kai
siinnä ainakin parantanut tapani,ajatelkaa noita
"örveltäjiä" kun menee taas keväällä m-pyörä liikkeeseen korvat luimussa kun on tullut käytyä
vähän joka osastolla aukomassa päätään ja olematonta kauppaa tekemässä,ja vielä kaverit kertoneet mitä on tullut tehtyä,tiedän sen vanhastaan että siinnäpä on vaikea paikka miten
siinnä käyttäytyy kun aivan varmasti myyjät muistaa nuo pahimmat tapaukset.
ja sitten kun JOUTUU menemään johonkin liikkeeseen
korvat luimussa ei ainakaan enää kehtaa tinkiä eikä paljon muutakaan,vaan äkkiä ulos ja menoksi,eipä silti on myös henkilöitä joilla
ei ole tuota omatuntoa,ja luulevat että tuollainen
käytös vaan kasvattaa heidän "egoaan" ja nämä
ovat juuri ilmeisesti se pahin "ryhmä" .
no kaikkia meitä täällä (??????)tarvitaan ja
kaikki ovat kuitenkin maksavia asiakkaita joten
ne jotka TÄÄLLÄ aloittavat tämän ketjun,haluisimpa kuulla mihin kategoriaan he itse kuuluvat.- äääh..
Mitä ? eikö ne ole kaljakemut...mitä ihmettä siellä voisi muuta tehdä?
- muistelee
Samaa se on ollut iät ja ajat eikä tarvetta ole lopettamiseen ollut. Ensimmäiset messuni olivat muistaakseni vuonna 1976 kun pohjanmaalta lähdettiin aamuviideltä matkaan. Matkahuollon pihassa odotteli enemmän tai vähemmän humalaisia matkaajia bussilastillinen. Siihen maailman aikaan sai vielä busseissa polttaa tupakkaa ja melkein kaikki niin tekivätkin. Ainakin mp-reissuilla... Ei ole muistikuvia mutta mahtoi se olla mukavaa matkantekoa! Janakkalassa tai jossain pysähdyimme kahville, muistan että siellä saimme ikuisen porttikiellon kyseiseen baariin. Eikä kukaan meistä varmaan tehnyt hankintoja paikanpäällä mutta monet meistä ovat motoristeja edelleen!
Nuoret ovat nuoria, niin 30v sitten kuin tänäänkin. Hauskaa messuviikonloppua kaikille!- Roismalan Seppo Räty
ihminen joka vuosi valittamassa "örveltäjista" ehkä muiden ongelmat kannattaisi eroittaa omistaan...
- se vaan poikia ahdistaa
jos ne messut olis keskellä kaunista kesää niin meikäpoika olis ainakin kamujen kaa hyvin terhakkaana pystyssä selvinpäin.
Mut näin lumessa ja -20 asteen pakkasessa messuhallille rämpiessä ja kauniita pärriä siellä muljotellessa tulee vaan niin mieli vetää perseet olalle.
Koettakaa kestää, kyllä se kevät vielä koittaa. - mukavaa
Olihan taas mukavaa käydä messuilla..
Jos jotain negatiivista haluaa sanoa, niin ne jonot juottoloihin. Lisää juottopisteitä ensi vuodeksi, niin päästään paremmin örveltämään.. ;)
Onneksi en tavannut yhtään tollasta valittajaa paikan päällä, joten lystiä oli..
Kiitos kun jäit kotiin!!- Palle
Eihän örveltäjistä ollut mitään haittaa. Örvelsivät nenänpäät punaisina omissa karsinoissaan niin kuin pikku possut.
Erikoisin persoona oli kahvilan puolella. Poltteli tupakkaa tupakoimattomille varatussa tilassa, karisteli tuhkat lattialle, tumppasi tupakan pöydän alapintaan ja vielä heitti jämät lattialle. - lähteeee
Palle kirjoitti:
Eihän örveltäjistä ollut mitään haittaa. Örvelsivät nenänpäät punaisina omissa karsinoissaan niin kuin pikku possut.
Erikoisin persoona oli kahvilan puolella. Poltteli tupakkaa tupakoimattomille varatussa tilassa, karisteli tuhkat lattialle, tumppasi tupakan pöydän alapintaan ja vielä heitti jämät lattialle.juuri näin :))))))
- m-keke33
Jokainen taaplatkoon tavallaan. Eihän sinne ole pakko mennä jos noin ottaa pattiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708