Mitä kannattaa tarkistaa ostettaessa?
Hinta-arvio?
40.0000 ajettu suomiauto.
Varusteina mm. ilmastointi,vakionopeussäädin,nahkat,monitoimiratti.
Hinta-arvio?
40.0000 ajettu suomiauto.
Varusteina mm. ilmastointi,vakionopeussäädin,nahkat,monitoimiratti.
Vastaukset 2
Vanhimmat
...
Minusta hintana yli 30teur kuulostaisi kalliilta tai siihen pitäisi kuulua jotain erikoisvarusteita kuten nahkapenkit tms.
Huoltokirja kannattaa katsoa läpi jos huollot on tehty jämptisti ajallaan ja merkkiliikkeessä niin silloin edellinen omistaja on ollut auton suhteen huolellinen muutenkin.
Normaalisti 40tkm ajettu BMW pitäisi näyttää ja tuntua uudelta. Jos jokin havainto poikkeaa uudesta niin selvitä syy. Mikäli huoltokirjassa on epäilyjä ja auto ei tunnut uudelta, kannattaa ottaa huomioon että kilometrien ruuvaus maksaa n.60 eur ja kestää n.10 min.
Etupyörien tuenta on niin herkkä että se saattaa joissakin Bemareissa aavistuksen kolista jo alle 50tkm, mutta ei muita kolinoita saisi olla. Muussa tekniikassa ei saisi olla juurikaan eroa uuteen.
Onnea!