ONKO JOLLAKIN SAMANLAISIA KOKEMUKSIA ENNEN RASKAUTTA TAI TARKEMMIN OVIKSEN JÄLKEEN???
ELI MULLA ON OLLUT OVIKSEN JÄLKEEN (NYT 5PÄIVÄÄ)
MAHA AINA ILLALLA KOVETTUU JA PÄIVÄLLÄ ON VÄLILLÄ MENKKAMISTA KOLOTUSTA JA AJOITTAISIA NIPISTELYJÄ, NYT ON KP 20 JA NORMAALISTI KIERTO ON 28 PIVÄÄ.
ELI MULLA ON OLLUT OVIKSEN JÄLKEEN (NYT 5PÄIVÄÄ)
MAHA AINA ILLALLA KOVETTUU JA PÄIVÄLLÄ ON VÄLILLÄ MENKKAMISTA KOLOTUSTA JA AJOITTAISIA NIPISTELYJÄ, NYT ON KP 20 JA NORMAALISTI KIERTO ON 28 PIVÄÄ.
Vastaukset 4
Vanhimmat
mitään kummempia tuntemuksia..pahoinvoinninkin tunnistin vasta testin teon jälkeen..kannattaa rauhassa odottaa ainakin kp 29 asti ja tehä sit testi jos menkat ei oo alkanu..ku alkuraskauden oireet/tuntemukset voi olla niin samanlaisia ku menkkaoireet..mut plussausonnea kuitenkin!:)
tein raskaustestin eilen ja vahva oli.. menkkojen olisi pitäny alkaa 26-27.1 ja kun ei kuulunut, en ajatellut koko asiaa ja havahduin vasta kun menkat olivat jo muutaman päivän myöhässä, ja pissalla kävin tosi usein (yölläkin). raskaudesta melkein olin jo varma ja tein testin mikä vahvisti asian. ei muita tuntemuksia. paitsi ehkä vlillä sekunnin kestäviä selkäjomotuksia mutta nekin meni ohi.
oviksesta saakka menkkamaista tunnetta sinne saakka kun oletettujen seuraavien kuukautisten olisi pitänyt loppua, raskaana olin kuitenkin :)
plussa onnea!!!