Kolikkopesula Sunny Beachilla?

Tietääkö kukaan, onko Sunny Beachillä itsepalvelupesulaa tai kolikkopesukoneita? Tai tavallista pesulaa (nopeaa – luotettavaa)? Vai oletteko ottaneet mukaan niin paljon vaatteita kuin voi kuvitella lapsiperheen tarvitsevan kahdessa viikossa?
4567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä me otettiin ihan vaatteita sen verran mukaan ettei tarttenu harrastaa kun nyrkkipyykkiä pikkasen.

Äänestä

on pesulapalvelut, hinnoista ei ole tietoa, valitan.
Vertailuksi kuitenkin: paikallisessa itsepalvelupesulassa pesettää urheilukassillisen vaatetta 2-4 euroon.
Nimeomaan pesettää, joihinkin voi viedä pyykit ja hakea valmiit silitetyt pyykit parin tunnin päästä. Ei tarvitse itse tehdä muuta (mitään).

Äänestä
  • Löytyykö sellainen itsepalvelupesula helposti?

    Äänestä

  • Persil kirjoitti:

    Löytyykö sellainen itsepalvelupesula helposti?

    paikallispesulasta. Niitä ei ole turistialueilla tietääkseni vielä.
    Kultahietikko Varnan lähellä on kaikin puolin hyvässä paikassa.
    Kultahietikolta on näppärän lyhyt matka Varnaan hyville ostospaikoille ja pesulakassin voi käyttää samalla pesulaan. Itsepalvelupesuloita on monta Varnassa.
    Te olette valinnut SB:n, lähin kaupunki olisi Burgas, en valitettavasti tiedä sen pesulapalveluista ja se ei ole niin näppärän matkan päässäkään.

    Ehdotan, että kysyt hotellistasi paljonko vaatepussillisen pesettäminen maksaisi, siis kilopesu, ehkä se ole kovin paljon, siihen vaivaan nähden, että läträä hotellihuoneessa pyykkien kanssa.
    Kappaleittain hinta tulee kalliimmaksi.
    Jos laukuissa on tilaa, hyvä vaihtoehto on myös ostaa t-paitaa ja muuta sellaista sieltä suoraan käyttöön, ne eivät paljon maksa ja ovat olemassa myöhempääkin käyttöä varten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Persil kirjoitti:

Tietääkö kukaan, onko Sunny Beachillä itsepalvelupesulaa tai kolikkopesukoneita? Tai tavallista pesulaa (nopeaa – luotettavaa)? Vai oletteko ottaneet mukaan niin paljon vaatteita kuin voi kuvitella lapsiperheen tarvitsevan kahdessa viikossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu