Kun ei ole maksanut koira veroa...onko kukaan jäänyt kiinni? Siis kierteleekö kylillä jotakin koira vero tarkastajia?
GALLUBBI
9
1305
Vastaukset
- .........
kiertelee..
- Jonna--
Vaasan suunnalla ei ainakaan mikäänk oiravero tarkastaja kiertele.Ja tuskinpa naapurit tietää maksaako veroa vai ei!!
- ...
on tarkastaja/-jia. Nyt tosin koiraveroa ei enää tältä vuodelta tarvi maksaa, mutta kait ne käy tarkastamassa, että viime vuoden vero tulee maksettua.
- Nimetön
Ei täällä ainakaan vahdita, onko vai eikö ole maksettu.
- koiranomistusta. . .
ensin hankitaan koira, mutta sitten ei ole varaa maksaa veroa. menkää nyt ihmeessä kyykkyyn...
- mutta ei järkeä
Niin tosiaankin olis mulla varaa maksaa, mutten näe asiassa mitään järkeä! Makasan tarpeeksi veroa koiran ruoasta yms muista tarvikkeista! Muutenkin ihan hullu vero!
- mm. harrastuksistasi
itselläni oli aikoinaan koira enkä ikinä maksanut veroa. Niin kauan kun ihmiset eivät maksa omista lenkkareistaan (joilla esim käydään lenkillä), suksistaan (joilla käydään hiihtelemässä) tai esim. koripallostaan (ynnä monista muista asioista) joka vuosi veroa, en minäkään maksa ja tämä pitää päätös pitää vieläkin jos vain koiran tulen hankkimaan uudelleen. niin mites ne kissaverot sun muut.. ihme hommaa. mitään ei ikinä saa kuitenkaan vastineeksi yhden käpysen koirapuiston joka suurinpiirtein koiranomistajien kanssa talkoilla vielä pitäisi pystyttää.
- Nalle
mm. harrastuksistasi kirjoitti:
itselläni oli aikoinaan koira enkä ikinä maksanut veroa. Niin kauan kun ihmiset eivät maksa omista lenkkareistaan (joilla esim käydään lenkillä), suksistaan (joilla käydään hiihtelemässä) tai esim. koripallostaan (ynnä monista muista asioista) joka vuosi veroa, en minäkään maksa ja tämä pitää päätös pitää vieläkin jos vain koiran tulen hankkimaan uudelleen. niin mites ne kissaverot sun muut.. ihme hommaa. mitään ei ikinä saa kuitenkaan vastineeksi yhden käpysen koirapuiston joka suurinpiirtein koiranomistajien kanssa talkoilla vielä pitäisi pystyttää.
Elikkäs porissa kiertelee tarkistaja mutta PORISSA EI OLE ENÄÄ KOIRAVEROA joten ei tarvitse pakoilla!:)
- se kunta
jolla olisi varaa palkata ihminen pelkästään kyttäämään maksamattomia koiraveroja.Taitaisi tulla kyseisen työntekijän palkka huomattavasti päivää kohti kertynyttä veroa kalliimmaksi kunnalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 804486
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854371Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433729Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163413Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402947Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102644En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142632IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm391973Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581708Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli941248