ruk käyminen auttaa työelämässä ihan loputtomasti. periaatteessa ei tarvitse mitään koulutusta muuta eikä kokemusta, mutta ruk käymällä ovet aukee. :)
onneksi oon reservin vänrikki!
RUK ohittaa kaiken
7
2061
Vastaukset 7
- Sarastus
Kyllä jämpti on niin.
http://tietokannat.mil.fi/ruk85/content.php?language=fi_FI&page_id=31 - tietää
Wahlroos on kiistatta älykäs ja menestynyt, mutta hänen mielipitetänsä yhteiskunnallisista ym. asioista voi peilata esim. sellaista taustaa vasten, että nuorena aikuisena 70- luvulla hän oli taistolainen. Mistä päin tuuli milloinkin puhaltaa...
Sitäpaitsi tiedän Nallen firmassakin olevan ihan hyvillä paikoilla RUK:n käymättömiä miehiä, joten juhlapuheet juhlapuheina. - vaan
tietää kirjoitti:
Wahlroos on kiistatta älykäs ja menestynyt, mutta hänen mielipitetänsä yhteiskunnallisista ym. asioista voi peilata esim. sellaista taustaa vasten, että nuorena aikuisena 70- luvulla hän oli taistolainen. Mistä päin tuuli milloinkin puhaltaa...
Sitäpaitsi tiedän Nallen firmassakin olevan ihan hyvillä paikoilla RUK:n käymättömiä miehiä, joten juhlapuheet juhlapuheina.sivareita ei Nallen puljussa ole duunissa yhtään:)
- tieto?
vaan kirjoitti:
sivareita ei Nallen puljussa ole duunissa yhtään:)
Potkittiinko muka Sammon, Leonian ja Mandatumin fuusioissa taloissa olleet sivarit pois?
Itse en tosin tunne sivareita, jotka olisivat esim. Sampo-pankissa töissä, mutta ei se ajatuksena mahdoton ole, vaikka Nalle itse ei heitä suosisikaan rekrytoinnissa.
Noita RUK:n käymättömiä "Nallen työläisiä" sitten kyllä tunnen ihan henk.koht; jopa ihan johtajan tittelillä vaikuttavat. - maca
tieto? kirjoitti:
Potkittiinko muka Sammon, Leonian ja Mandatumin fuusioissa taloissa olleet sivarit pois?
Itse en tosin tunne sivareita, jotka olisivat esim. Sampo-pankissa töissä, mutta ei se ajatuksena mahdoton ole, vaikka Nalle itse ei heitä suosisikaan rekrytoinnissa.
Noita RUK:n käymättömiä "Nallen työläisiä" sitten kyllä tunnen ihan henk.koht; jopa ihan johtajan tittelillä vaikuttavat.kaikki sivarit on pihalla.Varusmiespalvelus riittää,ruk ei ole pakko muttaa auttaa...:)
- tuota...
maca kirjoitti:
kaikki sivarit on pihalla.Varusmiespalvelus riittää,ruk ei ole pakko muttaa auttaa...:)
... koska työpaikkaan valittaessa voi aina karsia esim. sivarit ulkopuolelle (kunhan sanoo jonkin muun perusteen), mutta jo työsuhteessa olevaa ei tuolla perusteella kovin helposti pihalle saa.
Laittanet faktaa siitä, että yhtään sivaria ei Sampo-pankissa ole töissä; ihan mielenkiinnosta haluaisin tietää, mistä moinen "tieto" on peräisin. (En oikein usko, että "Nalle" tai ko. firman henkilöstöjohtaja kirjoittelee tänne "maca"- nimimerkillä.)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1911684
- 861433
- 1041068
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..17975- 48939
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su44858Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.133701Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83676Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30661Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45607