Mitähän mahtaa tarkoittaa kun Sprinterin kojetaulussa palaa puaninen TCO-valo?
Auto on uitettu Saksasta ja ohjekirjan saksa ei taivu.
Kiitokset vastanneille.
TCO valo
6
10376
Vastaukset
- mbe
Vilkkuuko piirturissa kellonaika??
- Tumppi-82
Jep jep, kellon aika vilkkuu. TCO-valo eikä piirturin kello vilkkunut ennen, mutta kun auto oli verhoomossa niin sen jälkeen valo paloi.
- mbe
Tumppi-82 kirjoitti:
Jep jep, kellon aika vilkkuu. TCO-valo eikä piirturin kello vilkkunut ennen, mutta kun auto oli verhoomossa niin sen jälkeen valo paloi.
Ota molemmat kiekot pois piirturin sisästä ja laita kelkka tyhjänä sisään, kestää vähän aikaa kun piirturi kiertää neulansa taas oikeaan aikaan. Pitäisi lakata kellon ajan vilkkumasta.
- Tumppi-82
mbe kirjoitti:
Ota molemmat kiekot pois piirturin sisästä ja laita kelkka tyhjänä sisään, kestää vähän aikaa kun piirturi kiertää neulansa taas oikeaan aikaan. Pitäisi lakata kellon ajan vilkkumasta.
Ookoo, teen tuon tempun. Kiitokset hyvistä neuvoista.
- terppa79
Jarrupalojen merkkivalo on tco
- ruudinkeksijä
kas kun ei heittoistuimen... Sprinterin TCO-valo kysymys esitettiin yli 8 vuotta sitten, ongelma lienee selvinnyt, vai mitä luulet?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063250Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391640Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus961488- 921399
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601276Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121198Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231029Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.52855