TCO valo

Tumppi-82

Mitähän mahtaa tarkoittaa kun Sprinterin kojetaulussa palaa puaninen TCO-valo?

Auto on uitettu Saksasta ja ohjekirjan saksa ei taivu.

Kiitokset vastanneille.

6

10260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mbe

      Vilkkuuko piirturissa kellonaika??

      • Tumppi-82

        Jep jep, kellon aika vilkkuu. TCO-valo eikä piirturin kello vilkkunut ennen, mutta kun auto oli verhoomossa niin sen jälkeen valo paloi.


      • mbe
        Tumppi-82 kirjoitti:

        Jep jep, kellon aika vilkkuu. TCO-valo eikä piirturin kello vilkkunut ennen, mutta kun auto oli verhoomossa niin sen jälkeen valo paloi.

        Ota molemmat kiekot pois piirturin sisästä ja laita kelkka tyhjänä sisään, kestää vähän aikaa kun piirturi kiertää neulansa taas oikeaan aikaan. Pitäisi lakata kellon ajan vilkkumasta.


      • Tumppi-82
        mbe kirjoitti:

        Ota molemmat kiekot pois piirturin sisästä ja laita kelkka tyhjänä sisään, kestää vähän aikaa kun piirturi kiertää neulansa taas oikeaan aikaan. Pitäisi lakata kellon ajan vilkkumasta.

        Ookoo, teen tuon tempun. Kiitokset hyvistä neuvoista.


    • terppa79

      Jarrupalojen merkkivalo on tco

      • ruudinkeksijä

        kas kun ei heittoistuimen... Sprinterin TCO-valo kysymys esitettiin yli 8 vuotta sitten, ongelma lienee selvinnyt, vai mitä luulet?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      122
      6079
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      29
      2140
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      177
      1972
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1153
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      69
      1145
    6. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      1007
    7. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1007
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      24
      922
    9. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      42
      897
    10. Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla

      Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I
      Suomussalmi
      12
      765
    Aihe