Tänään taas on hyvä bandi Seurahovissa, mutta niin myöhään. Oisko parempi vaikka klo 22. aloitus.
keikkojen aloitus
niin myöhään
6686
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kerkeää juoda itsensä niin saatanan jurriin, eikä seuraavana päivänä muista mitään koko bändistä.
että kamppulan porukka ei ois paikalla häiriköimässä... ;)
Olla myöhempäänkin häirköimässä,kato kun meillä
on se kävelemisen taito.Mistä teillä toisilla
on huoli.Joten voimme haista siellä loppuun
asti.
Eihän teillä ole juomisen taitoa, menkää vaan Näsin krouviin, sieltä on lyhyt matka kävellä kotiin sitten kun rahat loppuu.
Eiks oo kumma juttu, että Ravintolotsijat haluavat nämä esiintyjät näin myöhään, esiintyjät itse kyllä aloittaisivat aikaisemmin, ettei tarvitsisi notkua takahuoneessa. Tätä minä en oikein ymmärrä, että kuulumma tienaavat näin enemmän.Ainakin Porvoossa jengi istuu viereisessä kapakassa juoden ja sitten kun kemut alkaa tulee Seurahoviin, ilta on jo niin myöhä, että monet on niin jurrissa ettei enään muista juoda ja ne jotka muistavat rupeavat lipittämään vettä. Josta tosin saa maksaa 1 e per kpl. Luulisi, että jos aloitettaisiin vaikka klo 10. porukalla olisi pohjat, mutta tultaisiin suoraan Seurikseen jossa sitten varmaan juotaisiin enemmän, ettei kaikki rahat meni Jarmon taskuun. Mitä ootte mieltä.
Niin mää teen myös, istun tosiaan Jarmon juottolassa ja Seurahoviin kun on pakko(esiintyjien kannalta) en sitten enään 1 jälkeen pahemmin siellä mitään tilaa. Ehkä 1dellä olututopilla sitten pärjääkin valomerkkiin.