Kenkien värjäys ?

Mielikki

Heissunveissun! Ajattelin tänne kirjottaa,vaikkei asiani koskekaan varsinaisesti askartelua,mutta luulenpa että te enemmän askartelevat ihmiset kenties osaatte auttaa minua kinkkisen kysymyksen kanssa,joka koskee kenkien värjäämistä!
Kyseessä on pelkästään sisäkäyttöön tulevat kengät,joitten pinta on valkoista keinonahkaa.Hollanikasmallinen työjalkine.
Olen kyllästynyt valkoiseen väriin vuodesta toiseen,ja sain idean värjätä kengät pinkiksi,turkoosiksi taikka vaikka limeksi,mutta ISO MUTTA! Valmiina ei kenkävärejä näillä väreillä saa,jotenka osaako kukaan kertoa käypää vaihtoehtoa tähän tarkoitukseen??
OLISIN niin kiitollinen tiedosta! =)
Kiitos.

2

896

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elvis1

      Itse maalasin nappanahka kenkäni askartelukaupan maalilla ja hyvin on maali pysynyt.

      • Mielikki

        hei sulle ! Ajattelin itsekin samaa,mutta mietin että kandeis ensin kysyy täältä,ennenkuin lähtee ajamaan askartelukauppaan.Jotenka,minäkin siis teen homman samoin kuin sinä.Kiva vinkki.=)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      61
      4789
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      103
      4506
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      79
      3980
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      96
      3887
    5. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      121
      2922
    6. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      2678
    7. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      37
      2592
    8. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      27
      2589
    9. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      38
      2559
    10. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      2424
    Aihe