USA:n ulkoministeriö

tanskalaiset pilapiirtäjät. Tulikohan käsky tuomioon öljykenttien valtiailta?
4185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

USA:n ulkoministeriö ei varmasti voi olla mikään tuomari Tanskassa. Sehän olisi aivan typerää. Tanska on itsenäinen valtio, jolla on omat lakinsa.

Äänestä

  • USA ulkoministeriö voi tuomita ihan mitä heitä huvittaa. Pelkkä mediatemppu, yritetään hieman mielistellä muslimimaita. Condi on taatusti jo selitellyt homman Tanskan hallitukselle ja kiittänyt tuesta terrorismin vastaisessa sodassa.

    Äänestä

Siis kysehän oli siis siitä, voiko Tanskan hallitus määrätä siitä, mitä lehdet julkaisevat.

Ja kyse on myös siitä, että sovelletaanko Tanskan kansalaisiin Tanskan lakia vai Saudi-Arabian lakia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuomitsi kirjoitti:

tanskalaiset pilapiirtäjät. Tulikohan käsky tuomioon öljykenttien valtiailta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu