nimimerkki: ???

Gohar

Väärä palsta. Yhteiskunta ja ihmisoikeudet tai politiikka on oikea paikka ko viestille. Siksi.

5

384

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllästynyt

      Olet liian hävytön Gohar. Islam ja sharia kuuluvat yhteen. Tuo oikeudenkäynti on islamilaista oikeudenkäyntiä. Olemme hyvin kyllästyneet valheisiisi. Tee itsellesi ja meille palvelus ja eroa tehtävistäsi. Voisit olla kunnioitettu ihminen, jos kuuntelisit neuvoja.

      • sama edelleen

        Lisään vielä selvennyksen. Et voi enää ollenkaan käyttää argumenttia "ei kuulu tälle palstalle", koska et käytä sitä asiallisesti. Käytät sitä vain islamille epäedullisten tekstien poistamiseksi. Kaikki muu asiaton roska saa olla, jos siitä ei ole haittaa islamille.


    • pyydän

      Mille palstalle Suomi24 sivuille tämän viestin voi lähettää ilman pelkoa sen poistamisesta?

      Kun lähetetyt viestit ovat Eniron sääntöjen mukaisia ja siitä huolimatta ne poistetaan niin pitäisikö yrityksen arvot kirjata uudelleen ja rehellisemmin?

      "Desire to win - voitontahto
      Saavutamme aina tavoitteemme, nautimme haasteista ja toimimme ansiokkaasti."

      Onko sensurointi ansiokasta vai onko voitontahto myös sitä, ettei saa väärässä ollessaan myöntää sitä?

      "Customers close - users closer
      Asiakkaat läheisiä, käyttäjät vielä läheisempiä
      Palvelemme asiakkaitamme olemalla käyttäjiemme paras ystävä."

      Oletteko laajentamassa islamilaisiin maihin?

      "Share & care - jaa ja välitä
      Jaamme tiedon, tavoitteet ja toimintatavat toistemme kanssa, koska välitämme yrityksemme kehityksestä."

      Totta, Goharin tapa poistaa kaikki islamkritiikki on hyväksytty ylläpidossa. (Kts edellinen yrityksen arvo.)

      "Commercial Creativity - kaupallinen luovuus
      Etsimme jatkuvasti uusia tarpeita ja teknologioita, ja toimimme oikeaan aikaan."

      Totta, viestit katoavat tehokkaasti.
      - - - -
      Vastauksia varmaan voi kysyä suoraan tältä herralta:

      Ilkka Wäck
      Toimitusjohtaja
      puh. 0201 110 401
      Matkapuhelin: 0400 456 977

    • joopes

      olet itse muslimi ja puhut ihmisoikeuksien puolesta.. miksi sitten kannatat sellaista uskontoa jossa naiset joutuvat elämään peitettyinä ja joutuvat hirtetyiksi jos eivät halua tulla raiskatuksi. uskonto jossa miehet määräävät kaikesta ja pääsevät taivaaseen neitsyeiden keskelle jos vaikka räjäyttävät pari junaa tai pilvenpiirtäjää...? Miksi olet muslimien puolella jotka polttivat tanskan lippuja ja häpäisi ristejä ne pilakuvat nähtyään. Voitko puolustaa heitä jotka vaativat tanskaa pyytämään anteeksi terroristiuhan painostuksella??

    • JAJH

      Entä omat kirjoituksesi venäläisistä painijoista ja farsin sanastosta?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      43
      3856
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      39
      3446
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      69
      3058
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      91
      2900
    5. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      1898
    6. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      85
      1894
    7. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      24
      1729
    8. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      29
      1671
    9. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      32
      1663
    10. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1624
    Aihe