108m

Onko kellään 108 korimallista mersua
4280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mutta kovin tuttu peli vuosien varrelta

Äänestä

ole vielä. Vaan jos lauantai-illan valtionarvonnassa tärppää, niin tuota tuota...

Äänestä

Meikäläisellä on w108:n karvalakkimalli S 250 v.1966.
Mistä löytyisi muuten takapenkin kumimatot(=paksut, äänieristetyt)?
Vain ne puuttuu museorekisterikatsastuksesta.

Äänestä
  • niitä on vaikea löytää....

    Ehkä jostakin purkuautosta ? Itse löysin
    aikoinaan hyvät matot, mutta vääränväriset,
    joten maalasin ne soveltuvalla maalilla ja
    hyvät tuli.

    PS: Yksi keino on, että lainaat kaverilta...
    siksi aikaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mersumies kirjoitti:

Onko kellään 108 korimallista mersua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu