tiedän, että keskenmeno voipi tulla millon vaan mutta onko jotaki raskausviikkoa että kun sinne asti pääsee niin voi ees vähän huokasta helpotuksesta?
hei
4
586
Vastaukset
- zzz
yleisesti rv 9-12 ovat ne suurimmat todennäköisyydet keskenmenoon..toiset taas sanovat että rv 7 jälkeen :)
- Jihuu! rv10+5
..alkaa jo rv8 olemaan. Tekay.fi sivuilla oli jossain, en itsekään nyt löytänyt, mutta joku oli joskus pistänyt tänne linkinkin siitä, eli todennäköisyyksiä keskenmenoon tiettyjen päivien jälkeen hedelmöityksestä. Eikös suurin osa keskenmenoista tapahdu ihan alussa..? Eli rv8 alkaa olla jo voiton puolella.. itse huokaisin helpotuksesta rv7 ultran jälkeen :)
- rv 8, kohta
kiitos teille kannustavista viesteistä!!!!! mukavaa odotusta ja kevään... noh odotusta!!! :D
- 11+3
mulla oli viime viikolla viikkoja kasassa 10 kun neuvola lääkäri kuunteli sydän äänet ja sanoi että vk12 jälkeen suurin riski keskenmenoon on ohi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.3411281- 609058
- 1375445
- 1443744
- 743664
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi373599- 403338
- 602698
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak722410- 331933