Tänään tuli UusiRauma-lehti, jossa Meri ja Marke pelastivat 13.v. pojan köysistä (kansankanava "julmaa välinpitämättömyyttä")
Eli, Raumalla nuori poika oli lähtössä kotiin, kunnes vastaan tulivat pari 16.v poikaa,jotka sitoivat hänet liikennemerkkiin kaulasta alaspäin lahjanarulla "niin kireälle, ettei hän pystynyt liikuttamaan itseään yhtään. Kovalla pakkasella paleltumisvaara olisi ollut suuri jos apua ei olisi saatu ajoissa". Sen lisäks, jos poika ei olisi jaksanut seisoa, hän olisi vointu tukehtua.
Paikka oli oli aika vilkas, ja poika kertoi että moni autoilija meni ohi ilman että pysähtyisi auttamaan. (!!!!)
Shokki tilanteessa kun pelastajat olivat, niin unohtivat (pojan vastustelun takia) tehtä rikosilmoitus ja kertoa sillä tavalla vanhemmille. Taisivat myös unohtaa kysyä pojan nimeäkin.
Kiusaajat ovat rikosoikeudellisessa vastuussa.
Tämä tapahtui 29.1. ja kello n.19.45 aikaan.
---------------------------------------
Toivoisin, että tuo poika kertoisi jollekulle...
Itse olen ihan järkyttynyt, kun miettii että jos moni autoilija on mennyt ohi, mikä taas merkkaa sitä, että autoilijat ovat olleet aikuisia, joten kyllä heitän pitäisi huomata pojan!
Mikä ihmee juttu tätä maailmaa vaivaa ku ei edes pysähtytä auttamaan? Ihmisten liukastumisista ovien avamiseen! Onko kaikilla niin kiire: "kyllähän joku tuota auttaa, mutta mulla on nyt sika kiire".
Lähimmäisrakkaus, mitä se on?
järkyttynyt ex-raumalainen
0
209
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1705041Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa243649Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1713457Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss412971Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1082719Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie302086Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky121934Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191915Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1571554Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo121515