Miten olette varanneet hotellin lähtiessä Bangkokista etelään - esimerkiksi Phukettiin, Krabiin ja muualle lähiympäristöön? Oletteko varanneet jo Suomessa, Bangkokista ennen lähtöä tai vasta saapuessa kohteeseen. Joskus puhutaan halvemmista nettihinnoista, toisaalta sanotaan tingaamalla löytyvän myös edullinen majapaikka? Varaatteko koko jaksoksi huoneet tai päivä kerrallaan - esimerkiksi jos kesken kaiken haluaa lähteä pariksi päiväksi Phi Phille? Onko viimeisiä päivitettyjä tietoja tsunamin tuhoista - minne ei ehkä vielä kannattaisi lähteä, esimerkiksi Krabin alue?
Hotelli etelästä
3
307
Vastaukset
- jooh-
Jos on kyse oikeasta hotellista, niin ehdottomasti halvin vaihtoehto on etukäteen varaaminen netin kautta. Tämä kannattaa tehdä jo Suomessa.
Yleensä varaus pitää maksaa etukäteen luottokortilla, joten päiväksi kerrallaan varaaminen ei oikein toimi.- sielläkin
matkatoimistoja on joka kulmasssa,ja samat hinnat kun netissä tai halvemmatkin joskus,myös hotellista suoraan saa ,ehkä parisataa bht kalliimmalla ,mutta pääsee ainakin näkemään ja valitsemaan huoneen..
- juuri palannut
Jos menet esim. Phukettiin niin et tarvitse mitään hotelleja etukäteen, ota taksi Nanai Roadille ja kävele johonkin hotelliin sisään, tilaa ja vaihtoehtoja löytyy. Phi Phi oli mielestäni vielä aika pahasti kesken, kaivinkoneita siellä täällä, mutta vedethän siellä on kirkkaita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi504157Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal673817- 703338
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963250Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no952243- 352158
- 242019
- 362009
- 381989
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231894