Viikonlopun myönteisin tapahtuma

Mikä oli sinun viikonloppusi myönteisin tapahtuma?
Itse olen yllättynyt että tulin hyvälle tuulelle näinkin tavallaan pienestä asiasta,naapurini 14-vuotias poika yllätti!Tämä poika on yleensä juro räppärityyppi eikä koskaan katso silmiin,aina kuulokkeet korvissa ja musa päällä....eilen kaupasta tullessani hän yhtäkkiä ilmestyi vierelleni ja sanoi että voi kantaa kassejani!Ja kantoi ihan ovelle asti!WOW!Kiitin ja annoin palkkioksi 3€ mistä hän meni melkein hämilleen,ukava yllätys,tämä perhe on ollut naapurinani noin puoli vuotta
201220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

oli myönteinen yllätys, olin eräässä itäsuomalaisessa hiihtokeskuksessa, oli ystävällinen palvelu, ruoka erittäin hyvää ja meno reipasta.
Oli todella hieno pitkä viikonloppu.

Äänestä
  • Itse en ikävä kyllä enää uskalla suksille sen jälkeen kun katkaisin reisiluun toissa keväänä enkä ole siitä kunnolla toipunut,tämä onnettumuus ei tapahtunut hiihtäessä

    Äänestä

tulin just kotiin maailman parhaimmista pileistä, eli omistani. :))
Ai niin, ne menivät oikein hyvin, oikeastaan erinomaisesti. olen sen seitsemännessä taivaassa juuri nyt ja näine muistoineni painun juur ny nukkumaan. :))
ps. muistan ne varmasti vielä ens vuonna tähän aikaan, syitä siihen kyllä löytyy. :)))

Äänestä
  • Pamahitko paksuksi??

    Äänestä

paisto karjalanpiiraita ison kasan,ja pullaa ja marja-piirakan kaupan paalle.taytyypas menna kehhuun
keittioon[suap viala extra piirakan]..

Äänestä
  • Kotonaleivottuja piiraita sain viimeksi joskus 80-luvulla kun anoppi vielä eli

    Äänestä

  • 50+ setämies kirjoitti:

    Kotonaleivottuja piiraita sain viimeksi joskus 80-luvulla kun anoppi vielä eli

    oli ,kun juoppo ukkoni sammui jo 2päivällä lauantaina ja sain koko illan olla rauhassa.

    Äänestä

  • lillulikka kirjoitti:

    oli ,kun juoppo ukkoni sammui jo 2päivällä lauantaina ja sain koko illan olla rauhassa.

    ihana vaimo

    Äänestä

  • Minun piti itse tehdä illalla potturieskoja 8 kpl, kun uunin lämmitin. Mulla kun ei ole sitä leipojata, van kyllä se mieheltäkin hyvin onnistuu.

    Piirakkahommissa olen ostanut niitä paistoa vaille valmiita kaupasta. Mainos kielletty. Kyllä niistäkin hyviä tulee kun ne voitelee vanhaan malliin. Pullamaakarina pitää taas viikolla olla, kun joutas vaan.

    Äänestä

  • lillulikka kirjoitti:

    oli ,kun juoppo ukkoni sammui jo 2päivällä lauantaina ja sain koko illan olla rauhassa.

    juo, himojanoko?tutkikaa diabetes...

    Äänestä

Synttärit poikani tyttären 2 vuotis synttärit

Äänestä

avantouinnin SM-kisat Lappeenrannassa, jossa kävin päiväseltään autolla täältä pääkaupunkiseudulta kultani ja parin kaverin kanssa.

Äänestä

parasta oli uskaltaa ulos pakkaseen, tehdä ne normaalit kävelylenkit @ runsas tunti reipasta vauhtia sauvoilla vauhtia työntäen, niin että sai yläkroppakin liikuntaa. Kylmä siellä tuli, kun pakkasen lisäksi oli ilkeä viima, mutta kun olin sinnikäs, oli hyvä mieli sitten kun kylmettyneitä sormiani lämmittelin.

Äänestä

Mä luulin et jos sä sama vakinikki ejk oot joka haukkuu tällä palstalla kaikki niin olisit haukkunu sen pojankin ja syyttäny kassies varastamisesta.
Vai oot sä eri vakinikki ejk?
VAI OOT SÄ KOKENU HERÄTYKSEN?
Vai katoiks sä vaan peiliin?

Äänestä
  • päivän goldiesmi;D
    Kenellähän taas syytä katsoa peiliin;D

    Äänestä

  • Miksi haastat riitaa,eikö viikonlopussasi ollut mitään myönteistä?
    Asiaan,kävin sunnuntaina katsomassa mummoani vanhainkodissa,hän on 92-vuotias mutta edelleen pirteä,jotenkin saan hänestä aina voimia

    Äänestä

Olen tyytyväinen sunnuntaihini. Ostin sieltä rentoutumismusiikkia, suitsukkeita, kiviä ja yhden kirjan. Katselin mitä kaikkea huuhaata ihmisille tarjotaan henkisyyden nimissä.

Markkinahumusta huolimatta siellä tuli hyvä olo ja kiire unohtui, liekö asian aiheella vaikutusta?

Äänestä
  • joillain vastaavilla messuilla ja ostelin myös huvikseni muutaman pienen kiven, ruusukvartsin, vuorikristallin ja sitriinin. Ovat vieläkin tallessa.
    Enpä oikein usko tuohon kiviterapiaan, vaikka kai apua saa vaikka mistä jos oikein vahvasti uskoo..
    Kaikkein eniten kyllä ihmetytti eräässä huoneessa joku ihmeellinen huitominen. Ihmiset istuivat ringissä tuoleilla ihan vakavina silmät kiinni ja pari ihmistä huhki heidän edessään ja takanaan. Oli kuulemma joku auran puhdistusoperaatio menossa:& Voiskohan joku selittää mitä sellainen huitominen voi ihmisen auraan vaikuttaa:)
    Kerran bussissa yks mies, sanoi olevansa Lapista, alkoi kosketella mun käsiä ja kysyi että tiedänkö, että mulla on lämmin aura? Tokaisin vaan että "joo kyllä mä tiedän", vaikka ei ollut hajuakaan koko asiasta. Mies vaan totes hämillään että"ai sä tiedät?" Lähdin pois seuraavalla pysäkillä ja se mies vielä huikkasi mulle perään että minusta voisi olla jollekulle apua. Enpä ole testaillut, pitäisköhän joskus?:)
    Olisihan se hienoa jos omistaisi sellaisen henkevän ns. karisman että sen vaikutuspiirissä ihmiset voisivat hyvin.

    Äänestä

87 vuorokautta vanhan pojanpoikani vierailu.
Äitinsä oli työporukan kanssa saunomassa ja isänsä paikkasi univelkaansa. Juttelimme parin otteeseen Juniorin kanssa tosi pitkään, Juniori kujersi ja jokelteli iloisena naureskellen.
Juniori tuli klo n.18.00 ja haettiin klo 24.00. Vanhemmat olivat ällikällä löytyjä, kun tulivat kuulemaan kesken juttujen ja Juniori käytti laakeaa ääntely sanastoaan.
Olen saanut hoitaa Junioria ihan mukavasti, vaikka pyyntööni säännöllisestä hoitoajasta esimerkiksi perjantain iltaisin klo 17.30- 24.00 ei ole annettu myöntävää vastausta. Toivossa on hyvä elää mummu.

Äänestä

Se, kun tyttäreni oli lomalla armeijasta. Sai taas kunnolla nauraa tyttöalokkaitten kommelluksille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Vakinikki ejk kirjoitti:

Mikä oli sinun viikonloppusi myönteisin tapahtuma?
Itse olen yllättynyt että tulin hyvälle tuulelle näinkin tavallaan pienestä asiasta,naapurini 14-vuotias poika yllätti!Tämä poika on yleensä juro räppärityyppi eikä koskaan katso silmiin,aina kuulokkeet korvissa ja musa päällä....eilen kaupasta tullessani hän yhtäkkiä ilmestyi vierelleni ja sanoi että voi kantaa kassejani!Ja kantoi ihan ovelle asti!WOW!Kiitin ja annoin palkkioksi 3€ mistä hän meni melkein hämilleen,ukava yllätys,tämä perhe on ollut naapurinani noin puoli vuotta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu