painetta?

Onko normaalia että moottorista pääsee painetta kun avaan öljyntäyttökorkin...korkki on todella väljä. Roiskii välistä öljyä pakosarjan päälle. Pakkasta 20 astetta joten oisko jokin jäätynyt. Auto vectra 1.6 16v vm98
2704
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

olettaisin että huohotin putki jäätynyt . huomenna tiedän tarkemmin kun saan auton lämpimään .
on muuten saman merkkinen ja mallinen munkin auto

Äänestä
  • eiköhän siinä ole imevä huohotin ei pitäisi olla painetta huhotin on tukossa tai kone selvä siinä vaihtoehdot.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maanu kirjoitti:

Onko normaalia että moottorista pääsee painetta kun avaan öljyntäyttökorkin...korkki on todella väljä. Roiskii välistä öljyä pakosarjan päälle. Pakkasta 20 astetta joten oisko jokin jäätynyt. Auto vectra 1.6 16v vm98

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu