Ennen oli missit suomessa tosi kaunottaria, ja onhan Ninnikin...mukiinmenevä. Mutta suomen kaikki tosi kaunottaret näyttää loppuneen, joo. Eli he ovat muuttaneet tänne ruotsiin. Täällä näkee tosiaan kauniita toisen polven ruosutyttöjä kymmeniä tuhansia jos vain on silmää kauneudelle, eikös, ruosut?
Suomen uusi missi
yks ruosu...
7340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
On se taso missien kohdalla mielestäni laskenut. Vai johtuneeko siitä että "nuorempana" kaikki tuntuivat olevan kauniita. Nyt missikisoissa ei ole todellisia kaunottaria! Enemmän tai vähemmän sellaisia tyttöjä joita kauniimpia näkee päivittäin. Oli sitten suomessa tai ruotsissa.
Suomessa on missitouhut tärkeämpiä kuin Ruotsissa. Kuka täällä nyt vouhottaa tai edes tietää, kuka on tämän vuoden Fröken Sverige, vaikka kai sellainen kai täällä valitaankin?
Monet lahjakkaat kauniit suomalaiset tytöt ovat jääneet ikuisiksi misseiksi, eivätkä koskaan opiskelleet mitään muuta, kuten Anne Pohtamo, jolla on kuulemma ollut yli 9:n keskiarvo ylioppilastodistuksessaan. Sitten ne tulevat uskoon, kun eivät enää mitään muuta keksi.
Luulisi nykytyttöjen vanhempien jo olevan sen verran viisaampia, että neuvovat tytöilleen, että opiskelu on tärkeämpää kuin missitouhut. Julkisuus on sekoittanut monen herkän missin pään. Miten kävi esim. Armi Aavikon?
Lucia-perinne on taas täällä Ruotsissa ihan kiva. Jokaisella paikkakunnalla valitaan oma Lucia. Eikä heidän tarvitse pyllistellä uimapuvussa jonkun Eino Makusen edessä.
ei mielestäni ainakaan viime vuonna missikisoja pidetty koska niitten suosio laski. Eikö tämä uimapuku suunnittelija "ostanut" tms Ruotsin missikisat uudistaakseen ne?
Panoshan se järjestää Fröken Sverige kilpailut. Kuullostaa asialliselta kun lukee mitä tehtäviä Fröken tulee saamaan, mutta eiköhän ensisijaisesti ole mallinhommat Panoksen firmassa mitä pitää tehdä.
http://www.frokensverige.se/nya_froken_sverige.php
Kylläpä se taitaa olla vanhempien ihmisten villitys. Nuoremmat ei taida enää niin välittää koko missihommista.
Ruotsissa ollaan siirrytty jo seuraavalle tasolle ?
kerros mitä tarkoitat "tasolla".