Opelin valmistus ja myynti lopetettava heti !

USA:ssa GM lopettaa Oldsmobile-merkin valmistuksen eli ko. merkki olisi nyt "vapaana".

Opel on autona niin pahoin ryvettynyt, että merkin imago on nykyisin huonompi kuin oli Mossen imago 1960-luvulla.
Ehdotankin että lopetetaan Opelien valmistus ja myynti ja nimetään ko. autot uudelleen Olsdsmobileiksi, joka on yksi maailman vanhimmista automerkeistä. Ainakin itse ajaisin paljon mieluummin Oldsmobile Vectralla kuin Opel Vecrtalla.
81357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Opelhan on jatkuvasti testien ja myyntitilastojen kärjessä. Taitaa olla se huono maine ihan oma ongelmasi.

Äänestä

Kerro nyt muillekin mikä ihme on Olsdsmobile tai Vecrta!

Äänestä

Nimetään kaikki Opelit Vauxhalleiksi. Tiedän että Vauxhallilla oli aikoinaan Suomessa huono maine mutta se oli lähinnä Vivan syytä, isommat Vauxhallit olivat paljon parempia. Opel ei varmastikaan ole maailman paras auto mutta ainakin itse olen kurkkuamyöten täynnä "Ympyrä ja nuoli, siitä alkaa huoli"- ja "Olen Paska En Liiku"-hokemiin.

Äänestä
  • Kun Calibraa koottiin Uudessakaupungissa, niin keulalle lätkäistiin joko Opelin, Vauxhallin tai Holdenin merkki. Holden laitettiin Australian suunnalle vietäviin autoihin. Voisi siis olla vaikka Holden Vectra.

    Äänestä

  • Holden Vecra kirjoitti:

    Kun Calibraa koottiin Uudessakaupungissa, niin keulalle lätkäistiin joko Opelin, Vauxhallin tai Holdenin merkki. Holden laitettiin Australian suunnalle vietäviin autoihin. Voisi siis olla vaikka Holden Vectra.

    Jenkeissä näkyy vanhoja Kadetteja joissa lukee Pontiac takaluukussa, olisiko tässä hyvä nimi Opelille?

    Äänestä

Ympyrä ja nuoli, siitä alkoi huoli !Olen Paska En Liiku ! Ympyrä ja Salama , se on aivan kamala!

Äänestä
  • Jos oikein tarkkoja ollaan, niin Volvon merkissähän se ympyrä ja nuoli on...

    Eikä sekään autoa kummempi ole. Kuten ei Opelkaan. Kummastakin merkistä on hyviä kokemuksia ainakin itsellä.

    Äänestä

energiasi johonkin hyödyllisempään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Nero Opelin ratissa kirjoitti:

USA:ssa GM lopettaa Oldsmobile-merkin valmistuksen eli ko. merkki olisi nyt "vapaana".

Opel on autona niin pahoin ryvettynyt, että merkin imago on nykyisin huonompi kuin oli Mossen imago 1960-luvulla.
Ehdotankin että lopetetaan Opelien valmistus ja myynti ja nimetään ko. autot uudelleen Olsdsmobileiksi, joka on yksi maailman vanhimmista automerkeistä. Ainakin itse ajaisin paljon mieluummin Oldsmobile Vectralla kuin Opel Vecrtalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu