Onko muita jotka ovat ajatelleet lähteä opiskelemaan liikunnanohjaajaksi?ja minne päin Suomea ajattelitte päästä opiskelemaan?
Liikunnanohjaajaksi?
4
1412
Vastaukset
- tyttö
minä myös hakemassa liikunnanohjaajaksi. ajattelin lahtea ja rovaniemeä. lahti luultavasti ykköseksi. haen kyllä samaan aikaan myös oikikseen ja sinne ihan tosissaan, mutta liikunnanohjaajaksi vain kakkosvaihtoehtona jos sisäänpääsyä ei oikiksesta heru :)
- Mies20v
Kiva että joku toinenkin on ajatellut samaa:)Minkä ikäinen olet ja mistä päin:)?Tiedätkö onko vaikea päästä opiskelemaan kyseisiin paikkoihin?
- tyttö
Mies20v kirjoitti:
Kiva että joku toinenkin on ajatellut samaa:)Minkä ikäinen olet ja mistä päin:)?Tiedätkö onko vaikea päästä opiskelemaan kyseisiin paikkoihin?
Riippuu miltä kantilta katsoo onko helppo päästä sisään... Valmentamisesta ym. jutuista on hyötyä, mutta esim. yo-todistuksella ei periaatteessa mitään merkitystä, vain lukion päästötodistuksesta katsotaan aineiden numeroita. Kaveri opiskelee liikunnanohjaajaksi ja sanoi että itse opiskelukin on aika rentoa, ainakin näin eka vuonna. Päivät koostuvat lähinnä urheilemisesta ja ryyppäämisestä :) (sehän minulle sopii;) Itse olen 19v.
Kaikista helpoin on päästä yleensä kajaaniin, sitten rovaniemelle, sitten lahteen ja vaikein helsinkiin. Jos olet monipuolisesti urheilullisesti lahjakas niin on hyvät mahdollisuudet päästä sisään. - Mies20v
tyttö kirjoitti:
Riippuu miltä kantilta katsoo onko helppo päästä sisään... Valmentamisesta ym. jutuista on hyötyä, mutta esim. yo-todistuksella ei periaatteessa mitään merkitystä, vain lukion päästötodistuksesta katsotaan aineiden numeroita. Kaveri opiskelee liikunnanohjaajaksi ja sanoi että itse opiskelukin on aika rentoa, ainakin näin eka vuonna. Päivät koostuvat lähinnä urheilemisesta ja ryyppäämisestä :) (sehän minulle sopii;) Itse olen 19v.
Kaikista helpoin on päästä yleensä kajaaniin, sitten rovaniemelle, sitten lahteen ja vaikein helsinkiin. Jos olet monipuolisesti urheilullisesti lahjakas niin on hyvät mahdollisuudet päästä sisään.Joo tuo sopisi mullekin;)Kyllä mulla sitten voisi olla ihan hyvät mahdollisuudet päästä sinne koska olen pelannut jalkapalloa n.15vuotta mm.sm-tasolla,ja lisäksi jääkiekkoa ja olen muutenkin tosi liikunnallinen:)
Mutta en tosiaan tiedä vielä varmaksi että haenko tunne,mielessä on myös muita vaihtoehtoja;)
Mitä sä harrastat?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1211286Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373813Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1092979Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1042321Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin681964Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1921718Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.298979Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17760Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143705- 53679