Suomi kuvia
tekstein
5353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyse ei ole enää vain profeetta Muhammedia esittävien piirrosten herättämästä suuttumuksesta ja eurooppalaisesta sanavapaudesta. Euroopan ja islamilaisten maiden välillä on meneillään erittäin vakava ja vaarallinen kriisi, joka ei ole lyhytaikainen.
Jälkikäteen saatetaan osoittaa, että arabimaista alkanut Tanskan vastainen liikehdintä oli ainakin jossakin määrin ohjailtua, mutta se ei tee siitä vähemmän aitoa. Uskonnolliset ja kulttuuriset arvot olivat kriisin kipinä. Polttoaineena on syvä ja vanha katkeruus ja epäluulo länsimaita kohtaan ylipäätään.
Arabimaissa ja muuallakin islamilaisessa maailmassa on paljon muistoja siirtomaavallasta ja muista vääryyksistä, joilla voi selittää nykymaailman epätasaista kehitystä. Alueen autoritaarisilla hallituksilla on tuskin mitään sitä vastaan, että piirroskiistan myötä ihmisten turhautuneisuus kohdistuu niistä poispäin, Tanskaan.
Irti päästetyt intohimot ovat kuitenkin niin voimakkaita, että ne eivät välttämättä pysy kenenkään hallinnassa.
http://www.suomenshiiamuslimit.org/phpBB2/viewtopic.php?t=4033
shiia kanna>>>
http://www.suomenshiiamuslimit.org/phpBB2/viewtopic.php?t=4051
Lopeta pöllö. Olet ihan samanlainen kuin islamilaiset riehujat
"Olet ihan samanlainen kuin islamilaiset riehujat"
Haloo.
Väkivalta ja toisen omaisuuden tärveleminen,
ei ole lähelläkään kotisivuun verrattava teko.
saat syytteen pikaisesti!
sairas ihminen.