Tietääkö joku jostain turun koirakoulukurssista, tokosta tms mihin voin viedä vuoden ikäisen koirani nyt keväällä? Tottelevaisuutta ja ohjausta tarvittaisiin!
Lähinnä kupittaan kentän koulutukset kiinnostaa.
Lähinnä kupittaan kentän koulutukset kiinnostaa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ainakin kupittaalla järjestetään koiran koulutusta. tarkkoja yhteystietoja mulla ei tähän hätään ole, mut kato netistä tai puh.luettelosta..
Kupittaan puiston koulutustilaisuudet ovat lähes aina jonkin koirayhdistyksen pitämiä, ja ne ovat tarkoitettu yhdistyksen jäsenille. Mieti millainen koira sinulla on ja mitä haluat sen koulutukselta, ja sitten etsi yhditys vaikka V-S kennelpiirin sivuilta. Ota yhteys sen koulutusvastaavaan, niin saat tietää milloin, missä, minkä tasoisille tarkoitettu koulutus on yms. Kun löydät sopivan, liity jäseneksi.
Nykyään on myös muutamia koira-alan yrittäjien pitämää koulutuskurssia, mutta ne ovat tarkoitettu maksaville asiakkaille. Ovat yleensä hintavia.