Onko nämä missityttelit jotenkin luonteeltaan tai ajattelutavaltaan kovinkin paljon erilaisia kuin muut?
Jos haluaisin tyttöystäväkseni tai viikonloppuseuraksi oman missin niin voisiko se onnistua ihan tavallisin keinoin olemalla hyväkäyttöksinen oma itseni vai pitääkö näille neideille teeskennellä ja lirkutella?
Mä haluun kans oman missin ja äkkiä...kotimissikisoja voitais pitää ja kavereitakin saa pyytää.
Poikien kans oltais tuomareita ja voittajalle ois aina hyvät palkinnot.
Eikä tarvi olla nyt tämän vuoden missi vaan tulevaisuuden missikin kelpaa..siis vielä misseydestään tietämätön, mut äkkiä tänne nyt yks sellanen :)
Mulle oma
4
284
Vastaukset
- Malice
minä alkais keikistellä missään rumassa uimapuvussa tai missä ne nyt poseeraakaan mistään hinnasta :D Eikä ne luonteeltaan ole mitenkään erilaisia.. Ehkä vähän latteita tapauksia jopa kun ulkonäkö on niin tärkeä että pitää ihan koko suomelle sitä omaa naamaa tulla esittelemään x)
- Zola
Eiköhän ne missit ole ihan samanlaisia kun kaikki muutkin, haluavat vaan erialan töitä kuin massa. tietenkin poikkeuksiakin löytyy mutta niin löytyy meistä "tavantallaajistakin" osa aivan täynnä itseään. Oma hyvä ystävä oli näisä kisoissa mukana ja sen mukavampaa ihmistä ei löydy.
- nyt......?
Meille missiksi...
Otat muutaman lasin viiniä aluksi tai siiderin niin kyllä se siitä lähtis.
Saisit itse käydä ostamassa sellaset mukavat bikinit tai alusvaatteet ja me poikien kanssa maksettais.
Kaikki kotimissikisan vaatteet saisit luonnollisesti pitää itselläs kisojen päätyttyä. - Malice
Zola kirjoitti:
Eiköhän ne missit ole ihan samanlaisia kun kaikki muutkin, haluavat vaan erialan töitä kuin massa. tietenkin poikkeuksiakin löytyy mutta niin löytyy meistä "tavantallaajistakin" osa aivan täynnä itseään. Oma hyvä ystävä oli näisä kisoissa mukana ja sen mukavampaa ihmistä ei löydy.
eri alan töitä kuin massa.. Mielestäni aika moni haluasi olla missi tai malli tai ihan mikä vain sellainen. Se on kyllä totta että eihän ne eroa itsekkyydessä mitenkään poikkeavasti, samaa soosia yhtä kaikki. En tarkoittanut loukata ketään.
Nuo kauneuskilpailut vaan vähän puistattaa. Jotenkin inhottavaa että seisotaan rivissä ja virnutaan tekohymyä ku nuket. Tulee tuollainen kaunein on paras ilmiö. Onhan kauneus kiva asia mutta surullista jos se on se tärkein asia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi383662Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal273219- 652855
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak822677- 351748
Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no801680- 281507
- 151485
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231474- 281468