Te kateelliset

Miehen mielipide

Ihan pakko kommentoida teidän haukkumista, koska...

1. Ninni nyt vaan on hyvän näköinen, naisellinen nainen josta te lättäjalkaset lautaperseet voisitte ottaa mallia.

2. Yksikään teistä täällä haukkujista ei ole Ninniä kauniimpi. Ja tämä on varma.

3. Miehet ketkä haukkuvat sitä täällä rumaksi, eivät koskaan saa kauniimpaa ilman paksua tukkua euroja(siis oman ulkonäkönsä/munattomuutensa takia). Ja sitäpaitsi varmasti panisitte jos vain saisitte.

4. Missin kuuluu olla hyvän näköinen eikä mikää kaksileukainen eloveena, joita on jokaisen saatavilla.

Edellä mainitut eivät ole missään tärkeysjärjestyksessä. Listaa voi jatkaa..

7

753

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaunottaresta!

      Hyvännäköinen ja kaunis on kaksi aivan eri asiaa ja missin täytyy olla kaunis ja säteilevä. Hyvännäköisiä on pilvin pimein. Kaikki naiset on hyvännäköisiä kun ne meikkaa, mutta kaunottaria on
      harvassa.

      • eri asiaa

        Ninni on ihan nätti tyttö laitettuna, mutta
        ei todellakaan mikään kaunotar. Ei vissiin Suomesta taida sellaista löytyä tai he menevät sitten suoraan mallitoimistoon.

        Ninni=Nätti


    • tästä Ninnin mainospuheesta?

      Makujahan on monia...jos sun mielestä Ninni on suomen ja maailman kaunein nainen niin siitä vaan...se ei ole muilta pois! Jos ei se Ninni ihan maailman kaunein ole niin et voikkaan enään sanoa etteikö täällä vois olla Ninniä kauniimpi kirjoittaja! Kauniitkin ihmiset nettailee...ootko koskaan kuullu sellasesta? Ja saattaa vaikka piipahtaa hyvästäkin syystä täällä missit palstalla... :)

      Ninni oli rumimmasta päästä missifinalisteja ja on ruma...that`s it!! Se on mun mielipide!! Kaikkien aikojen rumin miss suomi joka ei keskinkertaisuudellaan pärjää kun just joissain suomalaisissa miss vessapaperi kisoissa :)

      En ole vieläkään ymmärtänyt tuota Ninnin kiihkopuolustajien kateus höpinää...miten rumalle ihmiselle voi olla kateellinen?
      Ainut hyvä puoli Ninnissä on ne kissamaiset silmät mutta siinäpä se...yksistään niillä ei pitäisi yltää voittoon asti mutta makusen klaani päättää kansaa kuuntelematta!! Ninni ei ollut neljän parhaan kansan suosikin joukossa...todella törkeää Makuselta tyrmätä suurimman osan suomalaisten mielipide ottamalla vaan se omasta mielestä kaunein!!

      • jenna

        Onhan ninnillä kuitenkin hyvä kroppa ja erikoiset silmät.


      • jenna

        ninnillä on kuitenkin hyvä kroppa!


      • Nimetön

        Mielipiteitä toki saa olla, mutta että Ninni olis ruma?!?? Jos itse kukin katsois peiliin...tuskin kovinkummosia ruusuja ilmeistyis näytölle!?
        Ei Ninni munkaan mielestä paras ollu...ei kukaan ehdokkaista...mutta tuskin meillä silti varaa on lähteä ketään haukkumaan...:)
        Nykyajan missit ovat tusinakamaa....ei kukaan todella kaunis nainen edes viitsi hakeutua ehdokas listoille...koska koko show on ihan naurettava nykyään!MAKU ON SIIS MENNYT!


    • Jenna

      Eiköhän se ole kuitenkin mielipide kysymys? Ninni ei ollut mun suosikki, mutta kuitenkin ihan hyvä valinta...finalisteista ei mun mielestä ainakaan yksikään ollu huomattavasti ylitse muiden, Ninni vaikuttaa kuitenkin jalat maassa tyypiltä, eikä ole ruma..luulen myös että parjää muuallakin, jos noista pitää valita :)
      p.s mistä tiedät mitä kaunottaria täällä käy kirjoittelemassa ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      38
      3662
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      27
      3219
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      65
      2855
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      82
      2677
    5. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      1748
    6. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      80
      1680
    7. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      28
      1507
    8. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      15
      1485
    9. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1474
    10. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      28
      1468
    Aihe