Kertokaa kokemuksia (omia, tai lasten)millainen koulu on?Opettajat?Onko koulukiusaamista?Olemme muuttamassa ja lapsemme on menossa kyseiseen kouluun, pelottaa vaan kun se on niin iso koulu.
Asiallisia vastauksia kiitos!!
Vähärauman ala-aste
13
2962
Vastaukset
- äityli
yksi parhaimmista Porin ala-asteista.
- Minna-
Mua pelottaa enemmänkin itse äiti joka kyselee suomi24.fi palstalla ala-asteen opettajista ja koulukiusaamisesta. Kaikissa vähänkin isommissa kouluissa on koulukiusaamista, puhuttiin siitä tai ei. Ja eiköhän opettajat suoriudu tehtävistään ko. koulussa aivan hyvin jos vaan kaikki äitien kullannuput aukoisi niille päätään.
- just joo
Tällä palstallahan kysellään jos jonkin sorttista asiaa.Meitä ihmisiä kun on niin monenlaisia.Tuskin se maankaatojuttu on jos joku haluaa tästäkin asiasta kysyä.Ei kai siinä pahaa ole jos äiti lapsestaan välittää.Varmasti on ihan hyvä koulu kysessä.Joten Onnea vaan koulutaipaleelle.
- siellä ollut
on tosi hyvä koulu...koulukiusaamista nyt tai´taa ol joka koulus
- mahtava
Ja ihana koulu! Opettajat on mukavia ja koulukiusaamista todella vähän ja siihenkin puututaan heti. Itse sitä koulua käyneenä ja myöhemmin useasti siellä vierailleena voin vakuuttaa kuinka hyvä koulu on.
- kuulemma
Sirkka Vanhakartano oli aikanaan opettajana mutta taitaa olla jo eläkkeellä?
- 8494
Hyvä koulu ehdottomasti, oppilasmäärästä huolimatta.
- eretrerterrtet
Linkku-Veksa kävi useasti koulun porteilla 1970-luvulla, kun oltiin siellä välitunnilla. Rehtori Raimo "Foku" Forström tuli sitten kerran ajamaan Linkun sieltä pois. Muistan vielä, kun linkku huusi Fokulle suureen ääneen että "haista vittu"!
- isoonäytti
Linkku opetti biologiaa santalan mettäs.
- lekendaaristtouhuu
Linkku-Veksa taisi olla ainoa asia mikä monelle vähärauman koululaiselle jäi mieleen.
Linkun kun näki niin ei voinut unohtaa.- ehheheehhehe
No jäi muitakin, esim. "kikkerä", joka kelasi fillarilla ihan uskomattomia nopeuksia. Se tais asua jossain Viasveden suunnassa. Mut Linkku jäi mieleen ja heti nähtyään tajusi, että erossa pitää pysyä.
- Anonyymi
Veke oli paras bilsanmaikka mitä on nähty, jo ala-asteella kaikki tiesi miltä näyttää västäräkki väärinpäin kun veke näytti sukualbumistaan mistä vähä-raumalaiset on kotosin :D
- Anonyymi
Mikähän mies oli"Kikkerä"miehiään?
Oli aina kiukkuinen ja nopea liikkeissään.
Polki pyörään aivan karseella vauhdilla.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1074768Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744021462- 1891104
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1101088Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861000Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk11942tilitoimistopiirainen huutaa
mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt11938Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47921- 64911
- 64876