Olen 13 vuotias tyttö ja voisin hoitaa lastasi. Olen luotettava. Minulla ei ole kokemusta, mutta tulen toimeen lasten kanssa. Minun elämässä ei ole tällä hetkellä mitään muuta kun koulua niin haluisin tehdä jotain muutakin siinä samalla.
Tiedän että ei kukaan halua 13-vuotiasta hoitamaan lastaan,mutta tosiaan olen luotettava. Asun itse Helsingissä Malmilla. Olisi kiva jos asuisit Helsingissä tai Vantaalla. Kirjotteleppa tänne jos kiinnostaa.
Täällä olisi 13 vuotias
3
802
Vastaukset
- kokemusta
mistä tiedät tulevasi hyvin toimeen lasten kanssa?
En ikimaailmassa antaisi lastani lapselle, joka ei edes teoriassa ole vahtinut pieniä lapsia aikaisemmin. Lapsella ei ole auktoriteettiä lapseen.- tyhmistä
Hei!
Minun mielestäni olet rohkea ja oma-aloitteinen laittaessasi kyseisen ilmoituksen. Älä välitä idioottejen lannistavista mielipiteistä!
Voisit kysyä paikalliselta Mannerheimin lastensuojelujärjestöltä järjestävätkö lastenhoito-kursseja,ainakin tällä paikkakunnalla monet ikäisesi hoitavat lapsia MML:n kautta. Lisäksi ilmoituksesi kuulostaisi luotettavammalta, kun olisi kurssi käytynä. - Tua
tyhmistä kirjoitti:
Hei!
Minun mielestäni olet rohkea ja oma-aloitteinen laittaessasi kyseisen ilmoituksen. Älä välitä idioottejen lannistavista mielipiteistä!
Voisit kysyä paikalliselta Mannerheimin lastensuojelujärjestöltä järjestävätkö lastenhoito-kursseja,ainakin tällä paikkakunnalla monet ikäisesi hoitavat lapsia MML:n kautta. Lisäksi ilmoituksesi kuulostaisi luotettavammalta, kun olisi kurssi käytynä.MLL:n kursseille ei oteta alle 14-vuotiaita ja MLL:n hoitajana ei voi toimia ennen, kuin on täyttänyt 15-vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1311315Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373853Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1093009Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1192374Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin812035Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1961761Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.2991006Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17770Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143725- 53699