Mitä minä teen,
kun mulla on
niin ikävä?
En keksi
et miten olla
tän ikävän
kans.
Voi kumpa
joku neuvois.
Kun antais hyvän
ohjeen,
tilanteeseen
jossa kumminkin
pitäs olla
maltillinen...
Pitäs vaan ikävää
ottaa niskasta
kiinni ja
puistella.
Edes jonkun
matkaa ku
pääsis
eteenpäin
pari kuukautta,
niin tilanne
ei varmaan olis
enää ihan sama..
Mitä minä teen
12
735
Vastaukset
- pitkän pitkä
tie, se on varma, uskotaan toisiimme :) kun vaan uskoo siihen niin helpottaa kummasti :)
- minä-
Voi, miten pitkä?
Huh, helteinen
matka,
talvella
pitkä,
kesällä
saman jatkumoa...
huh huh.
Mutta asialle ei
mahtane mitään.
Minä kyllä
voisin laittaa
vipinää... mutta
jarrua taitanet
olla painamassa.
Joo, ok. En tiijä
ootko edes sä,
se jolle tää tarkoitettu. - että olin
minä- kirjoitti:
Voi, miten pitkä?
Huh, helteinen
matka,
talvella
pitkä,
kesällä
saman jatkumoa...
huh huh.
Mutta asialle ei
mahtane mitään.
Minä kyllä
voisin laittaa
vipinää... mutta
jarrua taitanet
olla painamassa.
Joo, ok. En tiijä
ootko edes sä,
se jolle tää tarkoitettu.minä :) se on hyvin mahdollista.
En tiedä miksi jarruttaa, mutta kaikkea ei voi ainakaan itse ymmärtää. - minä-
että olin kirjoitti:
minä :) se on hyvin mahdollista.
En tiedä miksi jarruttaa, mutta kaikkea ei voi ainakaan itse ymmärtää.tarkoitat; kaikkea ei voi itse ymmärtää-lausahduksella?
Voi olla tai sitten
et ole... Jommin kummin.
Ehkä et, epäilisin silti.
- tetanka
Kaikenlaiseen ikävään tottuu ajan myötä.
Joskus se menee ohi, joskus se jää hiertämään.
Mutta toisaalta ikäväkin kuuluu osaksi elämää.
Ja jos se vain malttia vaatii, niin silloinhan
on vielä toivoakin!
Koetahan kestää!- tytti
lopu silloin kun todella rakkaus on koskettanut.
- ei ihan noin mennene....
tytti kirjoitti:
lopu silloin kun todella rakkaus on koskettanut.
Kuules "tyttiseni" ;)
Eihän rakastavaiset ikävöi silloin jos saavat olla yhdessä.
Koskettaa koko ajan, se rakkaus silloin nimittäin.
Älä ala vänkään siellä....
- surra
liian kauaakaan..
- wake up
se nyt vaan on niin,ettei pysty aina ajattelemaan niin kuin kannattas.Jos kerran rakastui,ei sitä tunnetta saa ihan heti pois päästä,jos toinen osapuoli on vielä niin ihana.
- on siivet
-lentää valtameren yllä.
Taas se vie sinua!
Ja tiedät:sinun on katseltava
sieltä alas
etsien levähdyspaikkaa. - -kaipaavainennainen-
Usko huomiseen! Älä luovuta. Usko parempaan, se tulee sinua vastaan. Jaksa uskoa ja odottaa niin sinut kauneimmalla rakkaudella palkitaan. Vielä hetki kestä ikävää. Vielä hetkeksi tartu kiinni ikävän niskasta, vaikka se onkin raskasta. Minä tiedän miltä se tuntuu kun sydän kaipuusta itkee. Minä tiedän miltä tuntuu kun rakkautensa sisimpään kätkee...Onni ja rakkaus on tulossa leudossa kevättuulessa. Usko siihen niinkuin minäkin...olenhan meistä se toinen osapuoli.
- minä-
myös olen nainen
ja kaipaan miestä.
Eihän miehet niinkään
ikäväänsä paljasta,
senkus porskuttavat
eteenpäin..
Niin se menee..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1254771Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa53402Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1283210Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss272649Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu762385Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181779Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo91404Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1171265Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut91233Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41148