pääsuunnittelija

olen rakennuttamassa Design taloa. kannattaako pääsuunnittelijaksi valita talotehdas vai ulkopuolinen henkilö?
3463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pääsuunnittelija on aina henkilö. Talotehdas eikä muukan yritys, yhdistys, seura, säätiö, yms. voi toimia pääsuunnittelijana. Pieneltä talotehtaalta voi löytyä oikein etsimällä nippanappa tehtävään kelpoinen. Jos haluat että kokonaissuunnittelu hoidetaan kunnolla, on paikallisella suunnittelijalla varmaan paremmat edellytykset rakennushankkeesi läpiviemiseen ja tehtävässään onnistua.

Äänestä

Mielestäni pääsuunnittelijaksi kannattaa valita omasta mielestäsi tarpeeksi kokemusta omaava henkilö ja mahdollisesti hänen aikaisemmilta asiakkailtaan kysyttyäsi on todettu päteväksi ja luotettavaksi. Talotehtaan edustaja ajaa varmasti asian jos pätevyyttä ja kokemusta riittää.

Äänestä

Mahtaakohan niillä siellä Desing talossa edes olla henkilö tarjolla pääsuunnittelijaksi? Minne rakennat? Viitsiiköhän kyseinen suunnittelija tulla sieltä Keminmaasta käymään edes tontilla?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anonym kirjoitti:

olen rakennuttamassa Design taloa. kannattaako pääsuunnittelijaksi valita talotehdas vai ulkopuolinen henkilö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu